Tajemství modrých dopisů

Tajemství modrých dopisů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376840/bmid_tajemstvi-modrych-dopisu-jFN-376840.jpg 4 88 33

Luke si připadá v koncích. Nejenže se vyrovnává se ztrátou milované manželky Natalie, ale také se musí postarat o své tři děti. Pak mu jednoho dne začnou chodit dopisy v modré obálce, jež Natalie napsala ještě před svou smrtí a v nichž mu radí, jak má dál žít. Její nejlepší kamarádka Annie, která Lukovi pomáhá s dětmi, se obává, že jejich čtení jen prodlužuje zármutek, Luke se však nedokáže odtrhnout. A pak narazí na tajemství, které možná obrátí celý jeho dosavadní život v prach – lhala mu Natalie o jejich dětech? A kdo je ten neznámý člověk, jenž dopisy posílá?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When I´m Gone , 2016

KatkaHutyrová
21.01.2019 5 z 5

Krásná knížka! Příběh plný lásky, zrady i odpuštění! Nečekejte červenou knihovnu. Tajemství modrých dopisů je román o mezilidských vztazích, o umírání, o bolesti i naději. Autorka má vše dokonale promyšlené, příběh nemá žádná hluchá místa. Na konci mi i slzička ukápla - dokonalé!

okeey
29.12.2018 5 z 5

Teda, páni. To jsou slova, která mám v mysli po právě dočteném příběhu, první polovina celkem klišé (manželka zemře a po své smrti ,,od ní" chodí dopisy, ve kterých odhapuje svá tajemství), ale druhou polovinu jsem musela dočíst na jeden zátah jak se to rozjelo, místy jsem ani nedýchala. A ten konec! Příběh mě neuvěřitelným způsobem vtáhl do děje a prostě jsem se už potřebovala dovědět, jak to teda je. To tedy bylo velmi slušné čtení!

marketa6511
25.12.2018 4 z 5

Kombinace dojemného příběhu a až trochu detektivního pátrání... Knížka je velmi čtivá a napínavá, a krom jiného je navíc uvěřitelná. Ano, tohle všechno by se mohlo za určitých okolností stát, byť možná je to málo pravděpodobné. Ale ona si smrt prostě nevybírá.

novina
14.12.2018 5 z 5

Příběh mě dokonale vtáhl do děje a já s Lukem a jeho rodinou prožívala jejich osudy. Kniha byla plná smutku, ale také naděje. Rozhodně to není kniha, na kterou brzy zapomenu.

LeSk
28.11.2018 5 z 5

Velmi poutavé čtení, avšak smutné. Přečteno jedním dechem, kniha stojí za přečtení.

a.k
25.11.2018 5 z 5

Luke se musí vyrovnat se smrtí manželky po vážné nemoci a vrátit se k běžnému životu už kvůli svým třem dětem. S těžkou ztrátou se vyrovnává těžko. K tomu mu začaly chodit dopisy, které manželka napsala před smrtí, a kterými by mu ráda pomohla smířit se s novou situací a svěřit mu něco, k čemu neměla sílu, dokud ještě žila.
Téma dopisů, do kterých před smrtí svěřují svá tajemství umírající osoby, najdeme i v jiných knihách. V tomto románu ale tajemství neměla jen zesnulá manželka. Přes pomalý rozjezd příběh brzy přináší další a další nejasnosti, které musí čtenář i Luke objasnit.
Kniha se mi moc líbila.

Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Začátek knihy je hodně podobný knize PS: Miluju tě, ale naštěstí se začne po nějaké době měnit. Kniha se čte výborně, hned od začátku jste vtaženy do doby pohřbu, takže úzko je Vám od prvních stran a bude to stále horší. Příběh je velmi dojemný, několikrát budete mít slzy v očích, v tomto směru nejsem vůbec zklamaná, kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala.

Aby jste po přečtení ale nebyli úplně psychicky na dně, nechybí ani pár humorných chvilek a romantiky. A nesmím zapomenout na velmi sympatické postavy, které knize přidávají na čtivosti.

Mabie
10.11.2018 4 z 5

Sice smutné čtení, ale líbilo se mi. Trochu má kniha znaky červené knihovny, ale zřejmě jsem to právě v tu správnou dobu dostala do ruky.

Danka1975
29.10.2018 3 z 5

Takový mix Sedmilhářek, Ps. miluju Tě. . . . . . První polovina na mě pomalá a ne tak tolik záživná (ale právě jsme před tím četla dvě knihy z drzhé světové, takže pohled může být zkreslen :-))), . . . .pak to trochu mělo spád a až moc mi to přišlo překombinované. . . .Netvrdím ale, že jsem se nedojala a slžička byla na krajíčku a vlastně i ukápla.. . ,ale nějak jsem čekala víc :-((((

Šánka
17.09.2018 4 z 5

Dojemný a krásně napsaný příběh jednoho manželství, jedné lásky, ztráty životního partnera a tajemství ukrytého v modrých dopisech.....
Děj je vyprávěný v současnosti, proložený vzpomínkami z minulosti a dopisy, u kterých se občas asi bez kapesníčků neobejdete. A ty postavy, ta atmosféra, nádherně uvěřitelné, opravdové. Závěr asi zaskočí a překvapí každého čtenáře.
Plný počet nedávám za ten, tedy podle mne, trošku useknutý konec, ale aspoň si ho každý dotvoří sám, já ano....a ten můj se mi líbil :-).

Danago
16.08.2018 5 z 5

Knížka mi ze začátku připadala trošičku pomalá a bála jsem se, že bude tak nějak sladkobolná.
Ale to jsem se spletla. Velice rychle se děj rozjel směrem, kterým jsem to neočekávala. Knížka je napínavá poutavá, vtáhla mě do děje tak, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Skvěle zpracované postavy a jejich pocity. Knížka je tak trochu oddechovka, ale příběh je překvapivý, místy smutný a přesto krásný.

Ivuska.09
16.07.2018

Vzhledem k tématice, na které je kniha založena, jsem měla obavy, aby nebyla až příliš podobná dílu PS: Miluji tě od C. Ahernové. Je z podobného soudku, ale dějové se liší. Společně s Lukem prožijete pořádnou dávku emocí a budete se divit, jaká překvapení na něj v dopisech od jeho zesnulé ženy čekají.

Sotek43
06.07.2018

Oddechova a napinava

dopisy tajemství lhaní, lži zármutek ztráta blízkých vyrovnání se se smrtí

Emily Bleeker
americká