Tajemství duhové zahrady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenáctiletá Elaine není vůbec nadšená z toho, že musela opustit Londýn a přestěhovat se na waleský venkov. V rodině Owenových, u kterých teď bydlí, se cítí opuštěná a ztracená. Když se ale jednoho dne vydá podívat, co je na druhém konci duhy, najde podivuhodnou opuštěnou zahradu. Právě tam začne dobrodružství, které obrátí její život naruby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37809/big_tajemstvi-duhove-zahrady-Ftf-37809.png 4.734
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Samuel
Originální název:

Rainbow Garden, 1960


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tajemství duhové zahrady

vikaa
15.11.2021

Kniha se ke mně dostala náhodou a já chtěla vědět, proč je tak vyhledávaná. Příběh malé Elaine mně zpočátku připomínal Tajemnou zahradu, ale nakonec mě vtáhnul do děje a já měla knihu za jeden den přečtenou. Kniha je napsána čtivě a není to žádný suchý, mravoučný, náboženský spisek. Víra v knihách pro děti se v české kotlině moc nenosí (co si pamatuji tak ze starých knih to byl Školák Kája Mařík, kde hrálo náboženství poměrně významnou roli), přesto bych tuto knihu doporučila i dětem, které se s náboženskou vírou dosud nesetkaly. Kniha má dokonce i detektivní zápletku a myslím, že malé čtenářky nudit nebude. Kdo by nechtěl být v koutku duše lepší než je a zažít plnost radosti...

AgiMangi
28.12.2020

Moc krásná kniha, doporučuji mám ji doma s názvem ,,Tajemství Duhové zahrady¨ ale text je stejný.


Terka_Bohmova
15.04.2019

Tajemství jedné zahrady je hodně křesťanská knížka. Vypráví o holčičce Elince, jejíž maminka musí jet za prací do Paříže, a Elinka musí jet k jedné rodině na venkov, mezi šest dětí. Zpočátku je hodně pyšná, nafoukaná a protivná ale naštěstí je otec v té rodině farářem a pomůže jí se sblížit s bohem. Časem najde kamarádku Barboru, která má ochrnutý nohy, a ta se chová stejně jako Elinka, když přijela na venkov. Párkrát jsem málem brečela.

Bumky
27.01.2016

Nádherná knížka. Už jsem ji přečetla asi třikrát a pokaždé jsem objevila něco, čeho jsem si předtím nevšimla. Jsou v ní nejen velmi hluboké myšlenky, ale i hodně chytlavý děj.

ThrisaManx
18.01.2016

Knihu jsem četla, ale za nic si ji nemohu vybavit. Jediné, co vím je, že se mi opravdu moc líbila.

Arissenka
12.08.2013

Přečetla jsem tuto knihu několikrát a je opravdu hezká moc:...

bovinka

Toto je knížka ke které se vracím. Naplňuje mě neskutečnou sílou, láskou a vlastně vírou. Ta mě přivedla k Žalmu 139. Někdy mi připadá, že i díky ní jsem získala jiný vztah k víře.