Tajemství Abigale Hall

Tajemství Abigale Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368572/bmid_tajemstvi-v-abigalle-hall-t1r-368572.jpg 3 90 40

Londýn 1947. Sedmnáctiletá Eliza a její mladší a duševně křehká sestra Rebeka přišly při bombardování během druhé světové války o matku a otec poté v záchvatu šílenství spáchal sebevraždu. Sestry se snaží s touto tragédií vyrovnat a žijí v péči excentrické tety Bess. Později proti své vůli musejí opustit Londýn a začnou pracovat pro tajemného pana Brownwella v sídle s názvem Thornecroft, kde se nachází tajemná Abigalina síň. Velmi brzy zjistí, že to nejhorší je teprve čeká. Uštěpačná a zlomyslná domovnice, paní Pollardová, je odhodlaná před sestrami vše utajit. Snaží se je co nejdéle udržet daleko od města a hlavně řečí, které tu o panství kolují. Když Eliza objeví knihy pocákané krví, hrůzu nahánějící fotografie a portréty záhadné ženy, začne se pomalu rozplétat klubko tajemství. Rebeka se ale čím dál víc podvoluje paní Pollardové, a tak musí Eliza jednat rychle, aby sestru i sebe zachránila a dostala je od domu co nejdál. dotisk 2019... celý text

Horory Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Abigale Hall , 2016

ZoeChaya
29.12.2019 3 z 5

Velmi odpocinkove napinave tema, ale podruhe ji du rukou urcite nevezmu.

Farg
05.11.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila a pak az koukla na hodnoceni tady. To me celkem nastvalo, ze jsem si koupila nejakou kravinu. Nastesti kniha me nadchla. Cetla se mi rychle, byla napinava a silena. Pribeh mi neprisel zmateny, akorat se rozuzloval postupne. Kdyz od toho clovek neocekava zadnou hlubokou myslenku, muze najit napinavy, smutny a sileny pribeh.

mayinka
29.09.2019 2 z 5

A jako cele to bylo divne. Hodne postav. Hodne nakládaček a vrazd.. a jeste vice silenstviii. Dvakrat bych to necetla ani nahodou.

therodes
07.08.2019 1 z 5

Boj o dočtení knihy jsem vzdala již před půlkou, bohužel mě nezaujala, nevtáhla do děje.

MíšaS.
27.07.2019 odpad!

Bože, co tohle mělo být? Absolutní ztráta času a neskutečná kravina. Škoda stromu, co padl na tuto knihu.

medvídě
04.06.2019 3 z 5

Od knihy jsem původně očekávala úplně něco jiného. Během čtení první části jsem měla chuť ji odložit, ale pak mě začalo zajímat, zda se z toho domu vůbec dostane a jak to s ním ve skutečnosti je.
Bohužel u této knihy mi chyběla ta "jiskra" a budu ještě přemýšlet, zda se pustím do autorčiny další knihy, protože i po té jsem se dívala.

pip11
14.05.2019 1 z 5

V průběhu čtení jsem to chtěla vzdát. Byla to kniha plná tajemství, intrik a šílenství. Obálka je pěkná, ale to je asi tak vše. Za mě zklamání a autorce se již vyhnu.

Jane333
11.05.2019 4 z 5

Mně se to docela líbilo, ale chápu, že pro někoho to může být celkem fantasmagorie. Proč se to jmenuje Tajemství Abigale hall, je mi též záhadou, protože ta síň, tam hrála pramalou roli.

Ivka14
11.05.2019 3 z 5

Ale jo mě to bavilo. Jenom konec byl takový divný a vůbec se mi to nelíbilo. Ale jinak se četla dobře a bylo to zajímavé.

rajcatko
08.05.2019 odpad!

NUDA! Tato kniha je ztráta času.

Sotek43
05.05.2019 2 z 5

Nevím, co si o knize myslet. Těšila jsem se na ni, ale nejak me nenadchla. Byla sice pekne psaná, ale dej celkem zvláštní.

Erzetka
27.04.2019 odpad!

Horor? Ani náhodou. Styl psaní hrozný, šílené přeskakovaní a stejně nepoberete jak a kde se v knize nacházíte. Dočteno, nicméně na tuto knihu brzy zapomenu a vyhledávat autorku dále nebudu. Za mě ztráta času a peněz za knihu.

tereza0684
20.04.2019 4 z 5

Kniha se líbila..jen mi teda mrzí ten zmatek tam. Doteď nemam tušení, proč se kniha jmenuje po Abigale Hall..vyprávění ze strany Petera mi moc nebavilo, i přes to všecko se mi četla dobře a hltala jsem jí..konec byl takový hodně frr :)

alexis818
28.02.2019 2 z 5

Velmi zajímavý námět,ale,bože,to zpracování.Pro mě tedy hrůza a tudíž také zklamání,protože tento žánr mám ráda a na knihu jsem se těšila.Tuto autorku už opravdu vyhledávat nebudu.A ty dvě hvězdy jsou za námět a za krásnou obálku.

Illaa
23.02.2019 1 z 5

Jednu hvězdičku dávám za zajímavě zvolený námět a tajemnou atmosféru, která ale mohla být autorkou mnohem lépe zpracovaná. Některé spojitosti v příběhu byly neuvěřitelné, některé situace přitažené za vlasy. Celkově mi styl připadal jak psaný dítětem, všeho moc, ale zároveň nevyužit potenciál příběhu.

veronika0382
19.02.2019 4 z 5

Dvě osiřelé dívky a hrozivé tajemství panského sídla. Tedy, tohle bylo vážně dobré. Kniha mě chytla hned od první stránky a já jsem hltala každou řádku. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

zuzana2599
06.02.2019 4 z 5

Kniha s krásnou obálkou, kterou jsem dlouho vyhlížela. Nebylo to vůbec špatné čtení, zajímavá doba, příběh napínavý, místy strašidelný. Našla jsem zde i prvky hororu, nejsem jeho příznivcem, proto mi to stačilo. Příjemné, dobrodružné čtení, konec velmi napínavý a děsivý. Jsem spojená, co jsem čekala, to jsem dostala :-)

Mišulka331996
04.02.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, asi bych žánr nazvala jinak, ale celý příběh se mi četl moc dobře a konec knihy jsem musela přečíst jedním dechem. Za mě tedy 5 hvězd. Příjemné čtení, když chcete lehké odreagování.

mariva
04.02.2019 2 z 5

Knížka mě zklamala, čekala jsem napětí s prvky hororu, ale četla jsem ji pak už spíš ze setrvačnosti, abych zjistila, co za tím vším stojí. Většina postav se chovala divně, nenašla jsem mezi nimi ani jednu normální, natož pak sympatickou postavu. Odhalení tajemství sice něco málo vysvětlilo, ale to se odbylo na několika stránkách a samotný závěr ještě zhoršil už tak špatný dojem z knihy.

sgjoli
02.02.2019 3 z 5

Chtěla jsem dát původně jen tři hvězdy, ale dám 3 a půl za ten působivý závěr. Škoda, že se půlhvězdy tady nedají nijak naznačit.
Kniha bohužel nebyla thrillerem s prvky hororu, jak slibovala obálka. Autorka zůstala jen u náznaků thrilleru. Hororové to nebylo víceméně vůbec. Spíš takový průměrný dobrodružný román s řadou celkem akčních, napínavých a lehce tajemných pasáží. Ale jinak to bylo celkem fajn čtení. Na jedno přečtení proč ne. :-)