Tajemné cesty parfémů

Elena ztratila všechnu naději a  v  lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří vůně, dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Život ji přivede do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas. Má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Dosud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346584/big_tajemne-cesty-parfemu-qpZ-346584.jpg 3.426

Kniha Tajemné cesty parfémů

orinka3
16.12.2018

Mám tentýž názor, co čtenářka pode mnou. Sice jsem si říkala, že jeden výborný Parfém od Süskinda by mi stačil, ale neodolala jsem. No jo, měla jsem odolat, měla. Je to takové roztahané popisné psaní. Kdyby doma nebylo na čtení nic lepšího, asi bych to nějak přetrpěla. Naštěstí mám knih opravdu zásobu. A tuhle jalovost s radostí hned zítra vrátím do knihovny na pobočce.

haaabi
04.11.2018

Tak jsem se na ni těšila... a tak jsem se u ní nudila :-( mrzí mě to moc, knihy o vůních, esencích, parfémech atd. miluju, ale toto bylo zbytečně moc zdlouhané a nudné. Bavily mě jen ty části, kde Elena připravovala osobní parfémy konkrétním lidem.

HoneyBunny
02.10.2018

,,Život nabízí, Bůh řídí, ale my máme poslední slovo."

JPBelmondo
10.09.2018

Příběh hlavní hrdinky Eleny, její matky Suzanne, babičky Lucii i všech dalších předchůdkyň Rossiniových, které zasvětily svůj život parfémům, někdy na úkor svého rodinného štěstí, je krásně zpracován a velmi dobře se čte. Potěšení pro každou ženu, pro milovnice parfémů a vůní, dvojnásobné potěšení.

Anie94
28.03.2018

Moc hezký příběh provoněný vůní parfémů. Některé pasáže byli velmi zdlouhavé, rádoby o ničem a zbytečně se zde rozebíraly pocity hlavní hrdinky, ale i tak to byl moc krásný příběh.

RoseDadas
05.02.2018

Autorka píše čtivým stylem, ale některé pasáže byly zdlouhavé a mnoho se v nich nedělo. Pokud by kniha měla méně stránek, uvítala bych to a více tak knize propadla. Takto je třeba se pročíst přes pasáže, které jsou sice zajímavé, ale s příběhem moc nepohnou kupředu.

Přiznám se, že jsem přesně nevěděla, co od knihy, která se tematicky věnuje parfémům, očekávat. Nejspíš jsem si myslela, že se jedná o další romantický příběh z mnoha, kde budou parfémy stát někde v pozadí. Omyl! Romantická linka tam je, to ano, ale samotné vůně a hledání Dokonalého parfému stojí výše. Elenina rodinná tradice, odkaz Dokonalého parfému, výroba parfémů a významy jednotlivých vůní, to vše vám kniha nabízí. Na samotnou přípravu parfémů se podíváme i z odborného hlediska, takže pro mě jako pro laika byla tato exkurze do světa vůní velmi poučná. Překvapilo mě, jakými různými způsoby se dá psát o něčem abstraktním jako je vůně. Zároveň je kniha i o hledání sebe sama, o hledání štěstí a naplnění.

Chloe12
01.02.2018

Všem milovníkům parfémů vřele doporučuji. Hezký příběh plný voňavých tajemství.

Ivuska.09
23.11.2017

Čtení, které voní. Není žádná věta, která by tento román charakterizovala lépe. Příběh Eleny mě chytil za srdce a opravdu mi sedl - tohle je můj šálek kávy. Milé a odpočinkové čtení, které nechci ani dočíst, ale ani odložit. Tak moc se mi líbí.

Malinche128
23.12.2015odpad!

Asi naozaju prvá kniha ktorú som nedokázala dočítať.... Snažila som sa o to celé 3 mesiace čo u mňa vôbec nie je zvykom..... Je strašne zdĺhavá a podľa mňa bez poriadneho záživného deja... Nudaaa