Tajemná místa severních Čech

Tajemná místa severních Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129841/bmid_tajemna-mista-severnich-cech-trg-129841.jpg 4 8 3

Autor vymezil pro svoji knihu pomyslnou přímku mezi Řípem a Ještědem, na západě údolím Labe až do Německa, dále části Českého středohoří a Pojizeří. V takto vytčené oblasti si všímá - podle vlastních slov - zejména míst s "géniem loci", s tzv. silnou energií. Zaměřil se zejména na bývalá lidská sídliště, osamělé stavby (duchovního a kultovního charakteru) i zajímavé a neobvyklé přírodní útvary. Knihu doplňují vynikající fotografie, které pro mnoho čtenářů pomohou objevit půvaby a romantickou krásu zapomenutých koutů severních Čech.... celý text

Sova15
30.05.2021 4 z 5

Přečetla jsem s nadšením, udělala jsem si výpisky a teď se "jen" vydat na cestu. Kniha je psána s láskou, těším se na tajemná místa, která bych jinak nenavštívila. Jsou to většinou místa mimo hlavní trasy návštevníků a to mám ráda.

Slotter
19.04.2020 5 z 5

Fajn počtení

Danafantom
29.06.2016 4 z 5

Byla jsem na přednášce Honzy Kročy a odnesla jsem si z ní nadšení a seznam zajímavých míst.
Tato knížka je také v podstatě jen sezmam, nadchnout už se musíte sami. A pak vyrazit na cestu a sami pátrat po tom, co vás zajímá.

tajemno severní Čechy

Jan Kroča