Tajemná místa komunismu

Tajemná místa komunismu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371927/bmid_tajemna-mista-komunismu-wZA-371927.jpg 5 8 3

Vydejte se na místa známá, méně známá i zcela neznámá, která jsou spojená s komunistickým režimem u nás. V knize naleznete mnoho zajímavých lokalit, unikátních staveb, retro muzeí, uměleckých děl a zpřístupněných krytů civilní obrany, ale i komunistické lágry, památníky monstrprocesů a kolektivizace a muzea železné opony. Nechybí ani historické střípky a medailonky zajímavých osobností.... celý text

IvaniceTamta
16.01.2023 5 z 5

Informace z knihy využívám pravidelně.
Skvělá doporučení pro dobrodružné výpravy po ČR. Kdo má rád historii, bude nadšen.
Kniha je rozdělena podle krajů, je přehledná, každé místo je doplněno kontaktní webovou adresou + slušné grafické zpracování.

jockel
25.09.2020 4 z 5

Kdo hledá tip na výlet a trošku toho bádání, tak si určitě vybere.

Iki1
09.08.2018 5 z 5

Výborně vypravená kniha z naší nedávné historie. Palcem nahoru hodnotím, že není zaměřena jen na záporné stránky socialismu (a že jich bylo), ale i na (několik) hodně úspěšných záležitostí (např. Koldům). V každém případě určitě skvěle poslouží cestovatelům se zájmem o nedávnou českou historii.