Tady, teď a tehdy

Tady, teď a tehdy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445676/bmid_tady-ted-a-tehdy-kqV-445676.jpg 4 104 31

Aby zachránil svou dceru, půjde kamkoli. A kdykoli. Kin Stewart je muž oddaný své rodině. Pracuje v IT, snaží se udržet jiskru v manželství a bojuje, aby se sblížil se svou dospívající dcerou Mirandou. Ale tento život je na hony vzdálený jeho předchozí kariéře – agentovi cestujícímu v čase v roce 2142. Po zpackané misi uvízl v devadesátých letech na předměstí San Franciska. Od té doby svou minulost před všemi skrývá, navzdory stále vyšší četnosti ztrát vědomí a výpadků paměti ovlivňujícím jeho mozek, který podstoupil cestování v čase. Jednoho odpoledne však dorazí „záchranný“ tým – o osmnáct let později. Jejich mise: přivést Kina zpět do roku 2142, kde je nezvěstný pouze několik týdnů a kde na něj čeká jiná rodina. Rodina, kterou si nepamatuje. Kin, rozpolcen mezi dvěma životy, zoufale hledá způsob, jak zůstat propojený s oběma. Jenže když při tomto tvrdě vynaloženém úsilí málem zničí vládní úřad i celou historii, samotná existence jeho dcery se ocitne v nebezpečí. Bude muset znovu skočit v čase, aby Mirandu zachránil, i kdyby při tom porušil všechna pravidla cestování časem. Tento jedinečný dojemný debut, který spojuje více žánrů a nese jméno Tady, teď a tehdy, nabízí perfektní vyváženost odvahy, hravosti a představivosti. Ukáže nám hlubiny otcovské lásky a její obrovský dosah napříč prostorem a časem ve snaze ochránit ty, na kterých nejvíc záleží.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fobos

Here and Now and Then , 2019

strana394
16.09.2021 3 z 5

Hlavní hrdina vám během čtení přiroste k srdci. Budete s ním soucítit, sdílet jeho obavy, ale především mu držet palce, protože on si svůj šťastný konec rozhodně zaslouží. Velkým plusem jsou i vedlejší postavy, které se do děje aktivně zapojují, čímž ho významně ovlivňují.
Bylo zde hezky popsané, že cestování časem není tak snadné, jak se zdá a jaké přijdou následky, když nedodržujete pravidla. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická. Konec se mi strašně líbil a bylo to takové milé zakončení.

Awča
09.06.2021 5 z 5

Poměrně zajímavá kniha, opravdu vyvážená, příběh se mi moc líbil.
Klidně mohla být delší, ráda bych se dozvěděla více o tom, jak se Kin po "zaseknutí" v devadesátkách vypracoval, začátky musely být opravdu těžké.
Ač byl konec nasnadě, byla jsem zvědavá, jakým způsobem a s jakými následky se k němu hlavní hrdina dopracuje.
Velice ráda se začtu do dalších autorových knih, budou-li dostupné.

dia.riedl
31.05.2021 3 z 5

Parádní konec! Bylo to napínavé, i když v něčem lehce předvídatelné. Mě osobně úplně nesedl styl psaní, bylo tam hodně technických pojmů, které se ale podle mě odrážely i v běžných činnostech, nejen pokud šlo o cestování časem, zkrátka pro mě nebyla knížka tolik čtivá. Cestování časem tady bylo velmi zajímavě pojaté, líbilo se mi, že mělo dané hranice a pravidla, která, jako ostatně všechna pravidla, i tady byla od toho, aby se porušovala.

bergle
16.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla, jen toho cestování časem jsem myslela, že bude v knize daleko víc. Spíš je kniha o záchraně dcery kvůli které musí hlavní hrdina cestovat v čase než o cestování samotném.

takana
23.04.2021 4 z 5

Docela dobrá kniha, ale četla jsem i lepší o cestování časem.

mira7076
03.04.2021 5 z 5

Opravdu povedené dílo, které se dobře četlo a neobsahovalo pasáže, kde by se příběh zastavil a já se nudil.

broskev28
28.03.2021 4 z 5

Dost dobré čtení, myslím si já, a určitě doporučuju!
Koupila jsem ve výprodeji Dobrovského knihkupectví právě na základě zdejšího hodnocení, a určitě nelituju. Ačkoli cestování časem nehovím a zůstává pro mě velkou neznámou, v téhle knize je popsáno velice srozumitelně a přijatelně. Navíc tady minimálně stejně důležitou roli hrají mezilidské vztahy. Všechny postavy jsou dobře vystiženy, hlavní hrdina není superman, drobné detaily jsou zajímavé a Kinova vyvolená je úžasná a chápavá žena, navzdory svým rodičům.
Překlad mi připadá velmi vydařený, tiskové chyby žádné, obálka vysloveně zvoucí, paráda. Anotace je tentokrát výstižná, ale jsem ráda, že jsem si ji nechala až po dočtení - připravila bych se o několik skvělých překvapení.
Takže teď už mi zbývá jen odhodlat se a podobně jako hlavní hrdina shlédnout ty napříč celou knihou citované SF seriály - to dám!

"Jak se na Benjamina dívají. Jako by objevili způsob, díky němuž by kvůli němu dokázali obelstít i smrt, kdyby mohli. Umíš si vůbec představit, že bys cítil něco tak intenzívního? Tak čistého? Nemyslím, že bych to dokázala. Takže až budeme mít děti, pravděpodobně je rozbiju."

alzbeta4340
10.03.2021 4 z 5

Román o cestování v čase, které tady není popsáno jako úplná výhra lidstva. Naopak přináší dost potíží. Ale i agent časoprostorové agentury může být slušný člověk a milující otec. Většinou se ve fantasy na toto téma trochu ztrácím, ale tato kniha je v ději jasná a přehledná, čte se rychle a dobře.

astroweb
24.02.2021 4 z 5

Cestování časem mám velmi rád. Proto jsem sáhl i po tomto příběhu a musím rád napsat, že se mi hodně líbil.

Sajfik
17.02.2021 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh, který mě donutil zamyslet se a byl jsem z něho i dost naměkko, což se mi stalo naposled když jsem byl s dcerama na filmu Coco ... :-)
Dobře byla zvládnuta i logika cestování v čase, což se ne všude daří, postavy byly vesměs sympatické a zajímavé (jen rodinné poměry jedné z nich tam být nezbytně nemusely ... ale co už). Takže se těším na další knihy tohoto autora!

Andrea864
16.01.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Hlavní hrdina je sympatický a ukazuje, že cestování časem není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická, což v jiných knihách o cestování časem není tolik běžné.

cestování časem otcovství sci-fi otcové a dcery

Autorovy knížky

2020  81%Tady, teď a tehdy

Kniha Tady, teď a tehdy je v