Tábor v měsíčním údolí

Tábor v měsíčním údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298467/bmid_tabor-v-mesicnim-udoli-rLp-298467.jpg 3 2 2

Velice povedený dobrodružný příběh z dávných let. Hlavní hrdinové chlapci Jindra, Mirek a Lojzík se při bouři, kterou zažijí při táborové hře v přírodě ukryjí v troskách staré katovny a dobrodružství může začít! Karty jsou rozdány, následuje podivný objev a nebezpečné trio darebáků je chlapcům na stopě...

kokrokr
02.11.2020 2 z 5

Jednoduchý a naivní příběh pro chlapce. V předválečné době vzniklo plno kvalitních knih pro mládež, ale tahle kniha mezi ně rozhodně nepatří. Příběhy pana Šubrta mají hodně blízko k braku, pokud jím rovnou nejsou.

Turlogh
04.12.2017 4 z 5

Přiznám se vám přátelé, že mě vždy mrzí, že když hledám popisy některých starších knih na netu za účelem zjištění, zda jsou pro mě vhodné ke koupi v bazaru anebo v některém z antikvariátů a kde nic tu nic. Jeden pak často koupí nějakou naprostou hloupost... A tak jsem se rozhodl, že se pokusím toto alespoň částečně napravit. Máme tady další velice povedený dobrodružný příběh z dávných let. Není to sice skautské prostředí, leč prázdninová stanová osada má k tomuto velice blízko. Hlavní hrdinové chlapci Jindra, Mirek a Lojzík se při bouři, kterou zažijí při táborové hře v přírodě ukryjí v troskách staré katovny a dobrodružství může začít! Karty jsou rozdány, následuje podivný objev a nebezpečné trio darebáků je chlapcům na stopě. Nebudu samozřejmě prozrazovat zápletku děje knihy ale doporučím vám tento vydařený akční a dobře čtivý román k přečtení. Děj knihy výborně graduje a např. z Lojzíka strašpytla se v průběhu stává odvážný chlapík, který pevně stojí za svými kamarády. Nadmíru skvělé jsou i kvaše Miloše Nováka. Originalitou ovšem příběh nehýří a proto dávám jen čtyři a půl hvězdy.