Ta druhá

Ta druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344328/bmid_ta-druha-mlU-344328.jpg 3 207 76

Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

If You Knew My Sister , 2017

BariEli
09.11.2018 2 z 5

Tohle bylo hodně slabé. Nelíbil se mi styl, příběh ani závěr. Téměř ztráta času.

Januli
09.10.2018 2 z 5

První dvě třetiny knihy jsou dost slabé a nudné a čtenář čeká, kdy už se začne něco dít. A pak když se něco dít začne, tak šup šup a je konec. Spoiler: Elle byla magor a i kdZ Irini věděla, že je ségra psycho, tak ji i přesto nechala, aby delala co dělala
V jednu chvíli ji milovala a v druhé nenáviděla a utíkala před ní. No a začít pátrat až po smrti rodičů, proc se mě vzdali mi nepřidá až tak normální. Klidne bych přivítala více z minulosti Elle. Elle zabila svou sestru a ublížila i Irini, tak nechápu, proč ji pronásleduje celý život. Za mě kniha zmatená, zdlouhavá a neuvěřitelná.

kikies
23.09.2018 2 z 5

Zbytečně zdlouhavé, hrozně naivní, nereálné a nevyvážené. Skoro všechny postavy se chovají pomateně, děj je překombinovaný a veškerá zajímavá akce je narvaná až do posledních stran knihy. Čte se to docela blbě... :-/

orinka3
11.09.2018 1 z 5

S úlevou jsem knihu vrátila na polici. Nepochybovala jsem, že je Elly magor. O tom, že je Irini postižená, nás autorka poctivě informovala v každé kapitole několikrát. Když jsem byla u konce a došlo k tomu, že se Irini dostavila do domu, kde se stal zločin, došlo mi vzápětí, že čtu blbosti. Minimálně policejní páska by tam byla, ne? Takže už jsem jen dolistovala, přeskakujíc nepodstatné odstavce a řekla si, uf, je to za mnou a víckrát to číst nebudu.

Chloe12
04.09.2018 5 z 5

Knihu jsem dočetla jedním dechem, příjemně mě překvapila a konec mě hezky ukonejšil.

ArwenAragorn
08.08.2018 3 z 5

Psychologický thriller byl pro mě trošku zklamáním. V knize se pořád dokola opakovaly stejné věci a na Irininu kyčel, která je zmiňovaná skoro na každé stránce, jsem už byla alergická. Ani konec dojem z knihy moc nezlepšil. Připadal mi hodně nepravděpodobný.

Verry148
05.08.2018

Knížka mě trošku zklamala, čekala jsem víc, musela jsem se nutit číst. jediné co bylo trochu zajímavé byl konec. Ale zbytečně zdlouhavé rozebírání jedné a té samé věci. Obal krásný, ale jak se říka nesuď knihu podle obalu.

M100
27.07.2018 2 z 5

Obal mě zaujal, ale podle mě také zbytečně potahované. Něco jsem přeskakovala. Čekala jsem víc.

micha-ella
29.06.2018 3 z 5

Protahovaný děj, protahované pátrání po rodinném tajemství, protahované dialogy, prostě celé moc dlouhé. Ani jedna postava toho příběhu nebyla sympatická.

mala.bloncka
26.06.2018 2 z 5

Nebyla úplně špatná, ale ani úplné dělo. Musela jsem se občas nutit, abych ji dočetla..

Lethania
09.06.2018 3 z 5

Asi jsem od anotace očekávala lepší thriller. Kniha byla moc zdlouhavá a místy až nudá. Konec moc nepřekvapil.

J.x
07.05.2018 4 z 5

Knížka mě trošku zklamala, asi jsem čekala víc, musela jsem se nutit číst. Závěr byl takový nějaký moc rychlý. Ale dalo se to přečíst:-)

Sarrah
06.05.2018 3 z 5

Asi jsem čekala více napětí, více "psycho", které přišlo skoro až na konci knihy a i tak mě to přišlo málo.

L.Helena
22.04.2018 3 z 5

Námět dobrý, avšak to pravé napětí jsem při četbě necítila, snad až v závěru knihy (posledních 40-50 stránek), ale i tak si myslím, že to mohlo být víc propracované. Navíc nechápu, proč je v anotaci zmíněna otcova sebevražda, když k ní dojde až v půlce knihy, takže čtenář první půlku knihy již ví, že se tak stane a je tím pádem připraven o moment překvapení.

akina
19.04.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a moc se mi líbila. Jedinou připomínku mám k rozuzlení celé zápletky. Dokázala bych si prostě představit jiný, méně překombinovaný konec. Konec, ve kterém by nebyly věci, které jsou v podstatě neproveditelné.

1casper
13.04.2018 4 z 5

Kniha se mě úplně přišpendlila, musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla PROČ...

Příběh sester Eleanory a Irini mě moc bavil, líbily se mi přechody mezi vzpomínkami na minulost a současnost. Hezky se to dějově prolínalo.
Jen mi chyběla minulost Elle, byla spíš jakoby naznačená.

Konec byl hodně uspěchaný, až zbytečně neuvěřitelný.....takže za konec o hvězdu méně.
Jinak doporočuji.

Len2očka
25.03.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla se zájmem - nenudila,to u knihy cením.

Luciga
04.03.2018 3 z 5

Mám ke knize spoustu výhrad, přesto bych ji ke čtení snad i doporučila :).
Zvláštní způsob prolínání současnosti s minulostí. Poměrně čtivě napsané, druhá polovina gradující (což nic nemění na tom, že v prvé půli jsem měla pocit, že snad ani nemá smysl číst dál...). V každé kapitole minimálně dvakrát popsané, co má hrdinka za zdravotní problém (ach jo). Pro mne příběh neuvěřitelný (v 80tých letech 20tého století by se toto neututlalo ani při nejlepší vůli). A nevyhovoval mi zde nechaný prostor pro čtenářovu fantazii, jasně daná fakta mám raději.
Kdyby hvězdy šly dávat na půlky - hodnotila bych 2,5.

evin84
04.03.2018 3 z 5

Takova prumerna knizka. Konec se mi ale celkem libil. Za mne tri hvezdy.

Ainslee
03.03.2018 3 z 5

Když jsem se prokousala první polovinou knihy, bojovala jsem s nutkáním odložit a nechat být. Docela mi vadil přítomný styl psaní, štvala mě samolibost Elle a chvilkama i hlavní hrdinka, která sestru chvíli milovala, chvíli nenáviděla a skoro na každé straně nezapoměla zmínit bolavou kyčel. Jenomže jednak proto, že knihy dočítám a jednak ze zvědavosti jsem to nevzdala. Asi na posledních padesáti stránkách jsem se konečně dočkala a přišlo očekávané napětí s opravdu překvapivým vyústěním. Bohužel ani těchto padesát stran celkový dojem z knihy nezachrání.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky