Válka budoucnosti

od:


KoupitKoupit eknihu

Není cesty zpátky, není žádný osud, jenom ten, který si sami uděláme. Válka mezi člověkem a strojem je tady. Začíná válka budoucnosti. Sarah a John Connorovi spolu s jejich přítelem, bývalým protiteroristickým agentem Dieterem von Rossbach, se skrývají na Aljašce, kde se snaží žít normálním životem. Ale ani na okamžik přitom nezapomínají na Cyberdyne Corporation a hrozbu Skynetu, počítačové inteligence předurčené zničit život takový, jaký jej známe. Roky strávili bojem s nimi a nyní věří, že Johnova láska Wendy stačila před svou smrtí upravit program Skynetu tak, aby už nikdy nemohl dosáhnout sebeuvědomění. Možná, že lidstvo přece jen má šanci přežít… Pak ale vláda Spojených států oznámí, že veškeré vojenské a komunikační systémy budou nadále řízeny supemoderním počítačovým systémem Skynet. Connorovi, kteří mají sotva čas upozornit svoje spojence, poznají, že Wendyina oběť byla marná – Skynet je aktivní, inteligentní a připravený eliminovat lidskou hrozbu jednou provždy. Nastává Soudný den v režii umělé inteligence a zkáza se jako epidemie rychle šíří po celé planetě. V nukleární zimě, která nastane po prvním úderu, se náš svět úplně změní: z měst se stanou smrtící pasti sužované epidemiemi a hladomorem a neustále pročesávané vraždícími stroji: prvními lovci/zabijáky a terminátory T-90. Lidem nezbývá než se pustit do zoufalého boje o přežití proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli. John Connor se ujímá svého poslání…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26651/valka-budoucnosti-26651.jpg 4.210
Série:

T2 (3.)

Orig. název:

The Future War (2004)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Nahnilaruka
23.01.2014

No, čím bych začal.. asi tím, že jsem očekával po recenzích daleko více. Po velmi kvalitních dvou předcházejících dílech jsem se těšil na to ono "epické vyvrcholení", které se mělo konat, ale bohužel se nedostavilo.

Když už autor v předchozích dvou dílech do knih vložil pasáže, které tam být nemusely, proč ve třetím díle naopak pasáže ubral, zvlášť když tahle část měla mnohé vysvětlit a místo toho se jen letmo dotkla. Naprosto mi chybí v postapokalitptické budoucnosti vývoj infiltrátora, okamžik, kdy mohl Johna Connora zabít a nestalo se tak a ani nevím, jak byl poslán do minulosti, když v knize autor popisuje jen poslání prvních dvou nepřátel.

Co mě zaráží je, že nebyly vysvětleny ani osudy postav, prostě v ději najednou přestaly figurovat a konec. Mrzí mě i, že se autor nevěnoval většímu prostoru a naprosto "odfláknul" popis po soudném dnu. Oproti preciznímu popisu myšlení a konání infiltrátorů byl popis samotného Skynetu dost chabý.

Na druhou stranu, kniha mi připadala ze všech tří části možná i nejčtivější ale přesto nemůžu skousnout fakt, že mnoho detailů, které autor nastínil v předchozích dílech nebyly vysvětleny, rozvinuty a podobně. Také si nemůžu pomoci, ale čekal jsem pád Skynetu a jeho zničení, ale v knize je jen zmínka, že jeho defenzivní linie byly zničeny a to je vše, jako by kniha neměla konec. Možná měl autor v plánu čtvrté pokračování, na které se nedostalo? Kdo ví?

65%

Pepek24
05.07.2013

Finálové vyůstění trilogie, masakrální , fenomenální. Jsem naprosto nekritickým obdivovatel této serie