Harka

Harka https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70173/harka-70173.jpg 4 25 4

Synovia Veľkej Medvedice série

Hrdinom prvého dielu šesťdielneho dobrodružného románu, ktorý získal svojej autorke veľkú popularitu doma i v zahraničí, je Harka, nebojácny dvanásťročný indiánsky chlapec, ktorý pozná len jeden cieľ: stať sa takým slávnym, ako jeho otec Mattotaupa, vojnový náčelník kmeňa Medveďov. Nie nadarmo hp jeho vrstovníci zvolia za vodcu družiny Malých Psov. Pri prepade ich kmeňa nepriateľskými Pónmi sa mu podarí počas boja odvážny kúsok: ukoristí pušku nepriateľského náčelníka. Pokojný život v osade sa však pomaly končí. Harka zisťuje stále viac, že sa začína nový život. Bieli dobrodruhovia sa potulujú po ich kraji. Jeden z nich - Red Jim - sa vlúdi do Mattotaupovej priazne a uvrhne ho do podozrenia, že zradil svoj kmeň.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Východoslovenské vydavateľstvo

Die Söhne der Großen Bärin. Band 1 - Harka , 1986

martin_aston
23.09.2023 5 z 5

Vynikajúca séria mojej mladosti. Zaujímavý, vysoko čítavý príbeh nerovného civilizačného boja Indiánov voči bielym. Perfektne a verne popísané indiánske zvyky (overil som až v dospelosti z kníh napísaných Indiánmi, či o Indiánov, ako napr. Wooden Leg). Škoda, že už sa nevydáva.

konecsveta
26.12.2021 5 z 5

Jedna z najlepších knižných sérií môjho detstva.

haki34
19.11.2016 5 z 5

Jedna z oblubenych.. V detstve som citala niekolkokrat .. Postupne sledujeme opat z ineho uhla pohladu americku historiu, zapas indianov s bielou civilizaciou a jej velkym lakadlom a pricinou padu mnohych - alkoholom..
Okrem toho opat krasne popisany zivot a zvyky siuxov, lov, krotenie mustangov,, skuska muznosti, bezny chod domacnosti.. Prvy diel iba zacal velke dobrodruzstvo..

Perla
10.11.2013 5 z 5

Táto kniha sa mi páči a teším sa na čítanie ďalších dielov.

Indiáni

Liselotte Welskopf-Henrich (p)