Syndrom pomocníka

Syndrom pomocníka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169378/syndrom-pomocnika-169378.png 3 7 2

Podněty pro duševní hygienu v pomáhajících profesích Syndrom pomocníka představuje nebezpečí, kterému jsou vystaveni lidé pracující v pomáhajících profesích – potřebě pomáhat, která je nevědomou obranou, kompenzující neschopnost prožívat a vyjadřovat vlastní emoce a potřeby. Autor předkládá vědecké poznatky k dané tematice a výklad doplňuje kazuistikami. Kromě popisu syndromu a faktorů podílejících se na jeho vzniku ukazuje autor vývoj v oblasti pomáhajících profesí a jeho dopad na popisovaný syndrom. Novými tématy jsou vliv syndromu pomocníka na párovou dynamiku, na jev mobbingu, nebo nebezpečí profesního vyhoření. Kniha je určena pracovníkům z oblasti pomáhajících profesí a zájemcům o toto téma. W. Schmidbauer je psycholog, autor řady publikací. V Portálu vyšla jeho kniha Psychická úskalí pomáhajících profesí (2000).... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Helfer-Syndrom

karolinka3265
22.05.2020 1 z 5

tato kniha se mně velmi špatně četla, není napsána zrovna čtivým jazykem, též jsem v ní nenalezla až tak příliš mnoho nového a zajímavého.

Shindo
10.02.2019 4 z 5

Kniha, ktorú by si podľa mňa mal prečítať každý človek pôsobiaci v pomáhajúcej profesii alebo pracujúci s inými. Je ľahké sa pre prácu zapáliť, ťažšie sa nenechať pohltiť "pomáhaním každému a za každú cenu".
Bonusom je zopár kazuistík a zrozumiteľná forma knihy.

Wolfgang Schmidbauer
německá, 1941