Švýcarský Robinson

Švýcarský Robinson https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176179/bmid_svycarsky-robinson-64a82d230fac9.jpg 4 10 2

Dobrodružný román vypráví o osudech chudé švýcarské rodiny, která za napoleonských válek opouští Evropu a hledá si nový domov v zámořských koloniích a po ztroskotání lodi nalézá tento domov na neobydleném ostrově. Na tomto ostrově žije potom tato rodina robinzonským životem deset let.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Josef Lukasík

Der Schweizerische Robinson , 1940

sajanka
21.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha, ke které se stejně jako k Robinsonovi mohu neustále vracet.
Příběh rodiny, která přežije stroskotání lodi a zachrání se na ostrově je velmi poutavý. Poukazuje na lidskou sílu, snahu a vzájemnou lásku mezi členy rodiny. Je to nádherný příklad toho, jak by se měli chovat rodiče k dětem a děti k rodičům. I když znám tento příběh dobře, pokaždé si v něm něco najdu a prožívám osudy všech hrdinů s nimi.

former3980
20.06.2022 3 z 5

Prečítal som najskôr Tajomný ostrov, potom Dva roky prázdnin a teraz túto knihu. Už sa nemusím báť, keby som stroskotal na pustom ostrove - už viem všetko potrebné :-) Pár zákonitostí: všetci stroskotajú v teplom počasí, aby mali čas pripraviť sa na zimu alebo obdobie dažďov. Veci, na ktoré dnes neviete zohnať stolára alebo tesára, zázračne vyrobia za pár týždňov pätnásťročné deti alebo taťko so svojimi neplnoletými synmi. Rovnako zázračne sa vždy zjavia všetky potrebné rastliny a nechajú sa ochočiť všetky potrebné zvery. Ale zasa je to kniha. Chvíľami nuda, chvíľami to malo aj spád. Ale čítať sa to dalo. Zlatý stred. Navyše napísaný dvesto rokov dozadu...

Johann David Wyss
švýcarská, 1743 - 1818
1947  86%Švýcarský Robinson
1999  80%Švýcarský Robinson (adaptace)

Kniha Švýcarský Robinson je v