Svetr k Vánocům

Svetr k Vánocům https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27882/svetr-k-vanocum-27882.jpg 4 51 11

Toužili jste jako děti o nějakém dárku pod stromeček tak urputně, že jste nic jiného nechtěli? Určitě ano. Malý Eddie takhle touží po kole. Bicyklu značky Huffa s banánovým sedlem. Stále o něm vypráví, otravuje příbuzné i sousedy, dokonce se o něj modlí. Problém je v tom, že jeho maminka je chudá. Takže místo vysněného kola nadělí Eddiemu svetr. Vlastnoručně a s láskou pletený, nicméně je to pitomej svetr. Od Eddieho znechucení nad dárkem se pak odvíjí celý příběh velmi dojemné a místy i tajuplné knížečky Glenna Becka Svetr k Vánocům. Vypráví o bohatství, samozřejmě nikoli materiálním, o štěstí a lásce; o tom, že si téměř nikdy nevážíme toho, co máme. Že si za své „hříchy“ nezasluhujeme odpuštění, že na druhé straně bouřky neexistuje duha… Nebo snad ano? Vypráví i o víře, ať už si pod tímto slovem představujeme, co chceme. A o druhé šanci. Měl malý Eddie naději na druhou šanci? A máme ji my? O tom všem je tato nadmíru milá a laskavá knížka, kterou, najdeme-li ji pod stromečkem my, zcela jistě neodvrhneme jako ten podělanej svetr. ... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Christmas Sweater

JFK117
19.03.2023 1 z 5

Bylo to poučné. Číst knihu psanou v češtině, ale vlastně v angličtině. Od tohoto "zážitku" si budu více vážit překladatelské poctivé práce. Tvar zájmena JÁ jsem na jedné stránce našla 7x. Pak už jsem jen hledala chyby (špatně čárky mezi větami atd.)
Byla jsem v podobné situaci jako hlavní hrdina. Nesplněné představy vedou k velkému zklamání.

NattaliaJ
12.11.2018 5 z 5

Inspirativne citanie. Clovek by si mal stale vazit vsetko co sa mu v zivote dostane ci su to ludia, dary a podobne. Knizku som precitala jednym dychom aj so slzami v ociach. Vrelo odporucam. A dakujem :)

_Michelle_
21.08.2018 4 z 5

Inspirativní čtení s nádechem Vánoc, které vybízí k upřímnému hodnocení sebe sama a vztahů s blízkými. Autor věrohodně zachytil mimo jiné dětskou neohleduplnost, umíněnost a sobeckost v kontrastu s nekonečnou láskou, trpělivostí a pochopením rodičů a prarodičů. Podtrženo a sečteno: "Příjemná dávka pozitivní motivace, neoddiskutovatelná poutavost příběhu a čtivost, možná až přemíra mouder a závěrem knihy cesta k víře, kterou přirozeně nejde každý, tj., Svetr k Vánocům, resp., kniha, kterou mohu doporučit všem, kterým nevadí bilancovat".

Renatecka
15.12.2016 4 z 5

Pěkná předvánoční jednohubka vhodná přesně pro advent. Člověk se trochu rozněžní, popřemýšlí nad svými dosavadními činy (ať už dobrými, nebo zlými), trochu si uvědomí, že nic není tak zlé, aby to nemohlo být ještě horší.

DalJa
29.06.2016 4 z 5

Eddiemu je dvanáct. Když mu bylo osm, umřel mu táta. Máma je oba živí, jak to jde. Eddie chce k Vánocům kolo. Dostane svetr. A to je problém. Pro puberťáka, jehož všichni kamarádi kolo mají, rozhodně.
Popis chování "zaseklého" kluka, kterému se zdá, že mu všichni ubližuji a on si zaslouží něco lepšího... nebo možná neubližují, ale stejně se nedokáže zapřít a "musí" se chovat hnusně, v téhle knize vysoce oceňuji. Je velmi autentický a člověku to připomene vlastní mládí.
A trochu i nastaví zrcadlo, protože tahle zdánlivá ublíženost a nepříjemné chování, kterým ubližujeme hlavně sobě a svým blízkým, zdaleka nebývá výsadou nezletilých. Dospělí to jen dokáží líp maskovat.
Podívejme se pravdě do očí - je to křesťanská kniha. Naštěstí ne nějakým jásavě barvotiskovým způsobem, spíš klade celkem nepříjemné otázky - a odpověď nalézá v Ježíši Kristu. Stejně jako autor, který při psaní volně vycházel ze své životní zkušenosti.
Kniha není kdovíjaký literární skvost a dá se přeletět za pár hodin (možná doslova, nestopovala jsem to), za přečtení určitě stojí. Dokáže inspirovat k velmi užitečnému přemýšlení - o chování, hodnotách, rozhodnutích, následcích a podobných věcech.

maky11
20.02.2016 5 z 5

Krásná knížka. Rozhodně doporučuji všem. Je dojemná a prostě dokonalá. Četla jsem jí s chutí. Za den jsem už měla dočteno.

Market = )
15.12.2015 4 z 5

Podle komentářů jsem měla trochu strach (zejména při označení knihy za "nábožnou"), fakt ale je, že jsem byla většinu knihy mile překvapená. Jednak určitě čtivostí, jednak i samotným příběhem a jeho "opravdovým" pojetím. Párkrát jsem polkla (ty zmínky o bohu mi vážně neseděly) a předposlední kapitolu jsem přeskočila úplně, protože to pro mě byla propaganda jak v Narnii, ale jinak se mi knížka vážně líbila a jsem ráda, že jsem si letos na Vánoce hledala knížky a vánoční tematikou :-). Kdybych mohla, dala bych 3 a půl hvězdičky, poslední půlku jsem nakonec přidala za tu čtivost a to, jak je knížka pěkně graficky zpracovaná.

tevanko
24.11.2015 4 z 5

Jedna z knih, která se stala mojí srdeční záležitostí. Kniha, která vám připomene, že si máte vážit maličkostí.

vikaa
10.01.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala především svou opravdovostí. Přála bych Eddiemu ten šťastný konec jeho příběhu, přála bych všem dětem milující rodiče,prarodiče a moře lásky.Bohužel ne všichni mají v životě tak velké štěstí. Příběh o vánočním svetru mi připomíná příběhy v knihách typu Slepičí polévka pro duši a pro mě opravdu takovou léčivou polévkou čtení bylo.

Luciperka
22.12.2011 5 z 5

Tahle kniha mě neskutečně dojala, přiznám se, že jsem a konci měla slzy na krajíčku!

jasmína
30.11.-0001

Tato kiha je nádherná, dojemná, nechápu, že zde ještě není ani jeden komentář.....

Vánoce

Glenn Beck