Svetlo je aj za oponou

Svetlo je aj za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380074/bmid_svetlo-je-aj-za-oponou-b7v-380074.jpg 5 5 1

Keď sa Marianna jedného dňa ocitne v tme, ešte netuší, že jej strata zraku bude trvalá. Pri zmysloch a v nádeji, že sa zas vráti jej predošlý život, ju drží láska v srdci a vytrvalý, majetnícky priateľ poruke. Novú výzvu bez podpory toho, ktorého ľúbi a po boku s tým, ktorý ju nechápe, však musí nakoniec uchopiť a pokoriť navzdory citovému vydieraniu a so zatiahnutou oponou pred očami sama. Nenápadne sprevádzaná obetavou mamou, vedená talentom a túžbou po slobode, sa rozhodne zahodiť minulosť a byť šťastná. Či sa jej tento zámer podarí, kto sa jej nečakane ozve a ako minulosť predsa len nečakane vojde aj do jej budúcnosti, čítajte v novom skutočnom románe Svetlo je aj za oponou.... celý text

ingridd
19.04.2022 4 z 5

Marianna Machalová-Jánošíková.
Toto je meno slovenskej nevidiacej sochárky a v knihe je jej životný príbeh. Príbeh ženy, ktorá od obdobia straty zraku v 22 rokoch až po dnešok /tento rok má 50ku/ prešla úžasný kus cesty- okrem zraku trpí aj reumou, v minulosti pred vynájdením biologickej liečby mala obdobia intenzívnych bolestí- našla svoju silu, našla seba , našla lásku,... a ja smekám pred ňou svoj pomyselný klobuk... lebo tak, ako sa jej príbeh ľahko a rýchlo čítal, muselo byť jeho prežívanie miestami ťažké a plné smutku a odriekania... ale nebojte sa, spomina aj kopec zažitej radosti a veselosti, a často je korenený čiernym humorom , suvisiacim s jej zdravotným stavom.

V knihe su ukážky jej tvorby, vždy na začiatku kapitoly foto a na nej socha, s príznačným názvom pre obdobie v ktorom ju Marianna vymodelovala... a musim povedať, že su velmi zaujímavé a aj ked neholdujem umeniu, jej sochy by som prijala aj do svojej domácnosti.

Knihu odporučam, ak máte radi životné príbehy skutočných ľudí, alebo ak máte pocit , že Váš život je málo radostný, alebo keď si chcete len tak pre radosť rozšíriť svoj záber vo svete umenia.

Autorovy knížky

2018  92%Svetlo je aj za oponou