Svět podle Naly

Kniha zachycuje poutavá dobrodružství a neobvyklé přátelství třicetiletého Deana a nalezené kočky Naly. Na společné cestě kolem světa se učí poznávat sami sebe i své okolí. Dean Nicholson v září 2018 sedl na kolo a vyrazil ze Skotska na cestu kolem světa. Při jízdě v bosenských horách narazil na vychrtlé zrzavé kotě, které běhalo u silnice. To byl začátek neobvyklého přátelství, jelikož Nala, jak ji pojmenoval, se připojila k Deanovi na jeho cestě. Skrze Nalu se Deanovi otevírá úplně nový svět. Učí se díky ní laskavosti, dobrosrdečnosti a navazuje přátelství s nejrůznějšími lidmi, které po cestě potkává. Dean a Nala tak společně cestují, navštěvují uprchlické tábory, řecké ostrovy Santorini a zachraňují opuštěná zvířata. Celé dobrodružství z cest Dean zdokumentoval na instagramovém profilu @1bike1world a získal si spolu s Nalou přízeň nejen téměř milionu sledujících, ale také médií z celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465896/big_svet-podle-naly-QXN-465896.jpg 4.49
Literatura světová, Romány, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Zoner Press

Nala's World: One Man, His Rescue Cat and a Bike Ride Around the Globe, 2020

Kniha Svět podle Naly

Enehy

Krásný příběh o tom, jak zvíře dokáže člověku otevřít oči, naučit ho zodpovědnosti a probrat ho ze sobeckosti. Tenhle druh knih čtu ráda. Není to jen cesta odněkud někam, ale i dovnitř sebe. A vždycky se mi s takovou knihou vrátí pocit, že dobří a laskaví lidé jsou stále mezi námi. Navíc skvěle vybraný název. U nás je to také podle koček :-)

Renike

Ve všem souhlasím se čtenářkou Ťapulkou a SkiEver, vrele doporučuji nejen pro milovníky koček

SkiEver

Moc milá knížka! Opravdu hezký příběh, který pohladí po duši. Autor si mě okamžitě získal svou odvahou, dobrým srdcem a ochotou ujmout se v podstatě každého opuštěného zvířete, které cestou potká. Také mě dojalo to, jak Dean díky Nale dospěl a přehodnotil svůj život. Jediné, co mě při čtení trochu rušilo, bylo časté povídaní o Instagramu, což by mě u jakéhokoliv jiného cestopisu úplně odradilo. V tomhle případě to ale ráda prominu, protože jde o důležitou součást příběhu.. právě díky němu mohl Dean pomoci tolika zvířatům. Nicméně to je jen malý detail a ve výsledku se mi moc líbí, pro jaké účely svůj profil využívá. :-)
Musím jen souhlasit s ostatními komentáři, že si tenhle cestopis získal moje srdce!

JitkaJak

Moc hezké. Žádnou velkou literaturou knížka samozřejmě není, ale ani si na ni nehraje. Je to milý, poctivě podaný příběh týpka, který tak dlouho hledal sám sebe, až našel koťátko. Bavilo by mě být na jeho místě.

Ťapulka

Opět jedna kniha, která si získala mé čtenářské srdíčko. Je to silný příběh o otevřeném srdci, o absolutním nesobectví, o vztahu člověk-zvíře a o pomocné ruce, kterou není tak těžké poskytnout.
Jeden z nejmilejších cestopisů, které jsem četla. Příběh pohladil, dal spoustu témat k zamyšlení a seznámil mě s Deanem a Nalou, které jsem okamžitě začala sledovat.
"Co má přijít, to tě nemine" - jsem moc ráda, že tahle kniha mě neminula.

Komentář k názoru DominaCZ pode mnou - možná kdyby čtenářka knihu dočetla, zjistila by, co všechno Dean s Nalou pro ostatní udělali. Někdy je lepší nesoudit druhé, jejichž cestou a životem jsme nešli a zeptat se sám sebe, zda i já jsem bez chyb. Dean se stal pro spoustu zvířat andělem strážným a naštěstí i on našel tu lepší cestu životem.

DominaCZ
21. březnaodpad!

Takže, milý cestovatel si to pos*al jednou jistou větou.
Od počátku mi nebyl moc sympatickej těma historkama, jak s kámošem hulí trávu a zahrabává si ji, aby ji poté další dny vyhrabali a našli na užívačku na fesťáku, jak nic jinýho nedělali, mě prostě nebralo a sympatie mu to nepřidávalo.
Ale nepochopila jsem něco jinýho.

Už v době, kdy kočku neměl, fotil průběh cesty na instáč, tehdy "pro kámoše a rodinu". Po nálezu kočky vše zveřejnil a krása a lásečka fandů se hrnula. Zabil to ale hlodem, kdy spal u prázdné, rozbité budovy v hamace. Lidem se to nelíbilo.
"Já jsem se už naučil je ignorovat. Kdybych měl číst a poslouchat názory všech na našem profilu, nikam bych se nedostal. Musel jsem poslouchat sebe." Tímhle "názorem" se mi totál znechutil.

Co když mu to psali a radili lidé, kteří v té oblasti žili a věděli, že je nebezpečná a je tedy blbost a risk, chrápat venku?? Jeho teda nezajímá, co mu lidi píšou? Proč jim to teda zveřejňuje, pro koho? Pro prachy??...

No jak říkám, tímto mě nas*al a už jsme dál nečetla. V podstatě tam ani nic zajímavýho nebylo. Pokud dospělýho třicátníka musí kočka učit laskavosti, je s ním něco špatně. A o někom takovým číst nemusím.

mehilainen

Sleduji Deana a Nalu vpodstatě od začátku a tahle kniha je poutavým vyprávění jejich společné cesty, plná milých, ale i strašidelných zážitků. Pro milovníky koček milá, oddechová četba. Četla jsem v angličtině (čistá, britská angličtina, doporučila bych i pro procvičení jazyka), český překlad nedovedu ohodnotit.