Svet plný farieb

Svet plný farieb https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376910/bmid_svet-plny-farieb-mhc-376910.jpg 4 99 36

Annie žije so svojím smútkom tak dlho, že celkom zabudla na radosť. Nie je schopná vyrovnať sa s tragédiou, ktorá postihla jej rodinu. A neusmieva sa. Keď jedného dňa náhodou stretne Polly, vôbec neprekypuje nadšením. Polly je Annin presný opak. Hýri farbami a radosťou, lebo pochopila to podstatné: život je príliš krátky na to, aby sme si mohli dovoliť premrhať čo len jediný deň. Chorej Polly ich zostáva necelých sto. Rada by Annie pomohla, a hoci tá je spočiatku k celému projektu viac než skeptická, nakoniec predsa len pripustí, že zo sveta ešte možno nevymizli všetky farby. Aj Polly však svoju novú priateľku potrebuje, každým ďalším dňom čoraz viac. Annie sa nakoniec musí rozhodnúť, či to obrovské riziko – znovu sa otvoriť svetu a novým vzťahom – naozaj stojí za to.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

How to be Happy , 2017

Tereyciiik
26.05.2020 4 z 5

Krásná knížka. Že začátku se mi tedy četlo hůře, ale po pár kapitolách se to změnilo a byla to nádhera. Já u ní sice nebrecela, ale i tak to dojalo. Příběh krásně plynul a postavy se rozvíjeli. I když na smutný a nevyhnutelný konec vás provázel celou knihou, mohli jste se i zasmát a pobavit. Jediné co pro mě bylo těžší je, že mám malého synka a občas jsem se o něj bala. Ale určitě doporučuji.

barusa.s
02.05.2020 5 z 5

Inspirující, dojemná kniha, u které nezůstane oko suché. Příběh je lehce předvídatelný (osud Polly, Annie a doktor Prožívá), ale čtivý a čtení mě opravdu bavilo. Jsou tam krásné myšlenky, u kterých se člověk pozastaví. A uvědomí si, jak je důležité hledat a obracet se k šťastným okamžikům.

vendysantos
29.04.2020 5 z 5

Tahle kniha je tak dojemná a inspirující. Citlivému člověku nezůstane oko suché. Osudy Annie i Polly jsou smutné, kruté, ale přestože jim život mnoho vzal, nalezly v sobě sílu a odhodlání jít dál. Polly mi bylo nesmírně líto, i když jsme celou dobu věděli, jak dopadne, přesto asi doufáme, že se stane zázrak. Annie byla tak zlomená, že jsem jí celou dobu přála, aby potkala někoho, kdo si jí bude vážit, a nakonec to pro ni dobře dopadlo.

LaBobule
16.04.2020 4 z 5

Uz dlouho jsem si u knihy tolik nepobrecela. Styl psani mi moc nesedl, vety nekdy nedavaly smysl. Presto byl pribeh plny vseho - tragedie, smutku ale i odhodlani bojovat, zvednout se a jit dal. Proste kniha o zivote.

Mondaika
17.02.2020 3 z 5

Oddechovka, která se čte skoro jedním dechem. Život je plný nástrah, bolesti, cest za odpuštěním, nadechy a mnoho vydechy, boji za lepší zítřky a cestou k lasce...

Doubravka1975
21.10.2019 5 z 5

Krásný a silný příběh o Anie a Polly, o životě a smrti a výzvě 100 šťastných dní

Ema22
07.06.2019 3 z 5

Autorčin styl je velmi čtivý, příběh silně předvídatelný, přesto jsem byla zvědavá, jestli se Annie nakonec dá dokupy s doktorem Protivou. Rozhodně stojí za to si užívat drobné radosti, udělat si čas od času radost a vychutnat si třeba dobrou snídani z hezkého nádobí. Kniha mi dost připomínala jednu divadelní hru, kterou jsem zhlédla asi před pěti lety v královedradeckém divadle.

lencin
24.05.2019 5 z 5

Milá a dojemná kniha. Nikdy nevíme, co si pro nás život připraví. Líbilo a dojalo, i když bylo od začátku celkem jasné, jak bude příběh pokračovat i končit.

mysterygirl
01.05.2019 5 z 5

Uzasna kniha..
Chvili jsem brecela,chvili se smala napadum Polly.

kneslova
07.04.2019 5 z 5

Krásná a výjmečná kniha. Řekla bych, že by nezaškodilo si ji vždy tak 1x do roka přečíst.

J.x
15.03.2019 4 z 5

Kniha o životě, umírání, odpouštění, nalézání štěstí v maličkostech. Dobře se četla.

pavlina361
24.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, vtáhne čas do děje a uvědomíte si co je v životě skutečně důležité...

ZiPur
18.02.2019 5 z 5

Je to kniha reálná, je to kniha pravdivá a je to kniha, která stojí za přečtení.

Leeonteena
10.02.2019 4 z 5

Příběh o dvou přítelkyních, ke kterým byl osud nelítostný a které se společnými silami rozhodnou najít v životě radost za každou cenu. Jelikož jedné z nich zbývá pouhých 100 dní života, rozhodnou se žít každý den jako by byl ten poslední. Je to kniha nejen o životě a umírání, ale o hledání štěstí uvnitř sebe. Styl aurorky mi ze začátku trochu vadil, ale zhruba v polovině převládla síla příběhu a hltala jsem stránku za stránkou. Je to silný příběh s velmi sympatickýma postavama.

Sabča92
14.01.2019 4 z 5

Včera večer jsem dočetla tuto dojemnou knihu. Tematice rakoviny se v poslední době snažím vyhýbat, ale tato kniha mě hodně zaujala, takže jsem se rozhodla do ní jít. A rozhodně nelituji! Brečela jsem jako želva ale stála za to. Kniha o dvou ženách, které nemají lehký osud. Jedna zabředla do svého neštěstí, druhá má tři měsíce na to, aby stihla všechno co za život chtěla, protože jí našly nádor na mozku. Hezky napsáno, dojemné a ze života. Myslím, že tato kniha má hloubku.

adriane9
04.01.2019 4 z 5

Dojemný a krásný příběh doslova na život a na smrt. Umírání celkové moc nemusím kdo taky ano, i v knihách se tomu vyhýbám. Jenže tady čas plynul, život ukázal to dobré i zlé a je fajn občas v tom zlém čase najít někoho, kdo nás navede na to, jak být šťastný. Jediné, co vytýkám je volba obálky pro Česko, dokonce i v SK se drželi originálu, škoda.