Svět motýlů

Svět motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382327/mid_svet-motylu-etR-382327.png 4 5 2

I vy jste jistě patřili mezi ty, kteří v dětství rádi pronásledovali motýly a s nadšením je chytali do dlaní. Trpělivě jste vyčkávali, než motýl usedne na květ, po špičkách se připlížili a pak se pokusili co nejrychleji ho polapit. Vzpomínáte na to šimrání v dlani? Vraťte se do dětských let a objevte znovu pohádkový svět motýlů! Víte, co se stane, když motýlovi setřete z křídel onen „třpytivý prášek“? Máte ponětí, jak vznikl sosák a k čemu všemu slouží tykadla a nohy? Věřili byste, že na světě existují motýli větší než lidská ruka? Už vám někdo řekl, že můžete motýly chovat doma? A víte, kde a jak se začalo vyrábět hedvábí? Na všechny tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi v této knize.... celý text

Příroda, zvířata Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Omega

World of Butterflies , 2018

LunaL.
16.07.2022 4 z 5

Kniha plná zajímavostí o motýlech. Četla jsem synovi, bylo to zajímavé pro nás oba! Velké ilustrace, hodně témat o motýlech. Super

vlkove
26.12.2021 5 z 5

Moc povedená kniha plná nádherných ilustrací. V knize je dostatek informací od základu až po zajímavosti a pár informací o legendách. V knize jsou i zmínky o určitých zástupcích z řad motýlů. Netroufám si říci, od kolika let by kniha byla vhodná, děti nemám, ale určitě v dětech probudí zájem.
Jen by možná bylo potřeba dodat, že u motýlů se larvě říká housenka ale jinak v pořádku.