Svět - 60 úžasně zajímavých skutečností

Svět - 60 úžasně zajímavých skutečností https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490739/bmid_svet-60-uzasne-zajimavych-skutecnos-x7J-490739.jpg 5 2 2

Odklop okénka a nahlédni pod obrázky v této knize – dozvíš se mnoho úžasných a neuvěřitelných skutečností o světě kolem nás. Rozhlížíš se kolem sebe a máš spoustu otázek. Třeba: Jak rychlý je vítr? Jak těžká je velryba? Kdy bylo vynalezeno jízdní kolo? Proč nemá borovice listy? Kdy ryby spí? Co tvoří mrak a co vytváří polární záři? Proč vypadávají dětem zuby? A proč v zimě sypeme na silnici sůl? Je toho tolik, co ještě musíš zjistit! S některými otázkami si ale ani tví rodiče nevědí rady. Nevadí! Proto neváhej nahlédnout do této okénkové knihy. Najdeš v ní spoustu nejrůznějších otázek o světě, v němž žijeme. Jednoduše odklop okénko a přečti si odpověď.... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Svojtka & Co

60 Amazing and Curious Facts about the World

TaLu
09.05.2022 5 z 5

Informace napříč vědami. Zvědavě jsem nakukovala pod okénka a připomněla si, co je černá díra, za jak dlouho doletí paprsky slunce k Zemi, co dělají kočky, že vždy přistanou na všech čtyřech. 60 okének! Malí čtenáři budou mít z objevování a dobrodružství určitě radost. Ilustrace také velmi hezké.

Péťa Z.
16.02.2022 5 z 5

Zajímavý výčet nejrůznějších informací z mnoha oblastí. Pěkná kniha klidně pro nejmenší od 1,5 roku (při opatrném zacházení naše Adélka sama odklápí okénka a prohlíží si obrázky) i pro větší děti.

2019  80%Dětská obrázková encyklopedie pro nejmenší
2018  100%Svět - 60 úžasně zajímavých skutečností