Švédské umění dobrého stárnutí

Švédské umění dobrého stárnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515068/bmid_svedske-umeni-dobreho-starnuti-yB3-515068.jpg 4 3 1

Švédské umění dobrého stárnutí nám ukazuje, jak se připravit na proces stárnutí a pomáhá nám pochopit radosti i strasti, které může toto období přinést. Hlavním poselství je mezi řádky myšlenka, že bychom se měli méně obávat stárnutí i představy smrti. Autorčin nový titul volně navazuje na Životní úklid a začíná tam, kde právě první kniha Magnussonové končí. Nezatížení fyzickými ani emocionálními břemeny a zavazadly se tak spolu s ní můžete v její druhé knize snáze začít soustředit na to, jak prožít každý další den smysluplně, užít a vychutnat si ho. Ve nové knize předkládá čtenářům své objevy a rady o stárnutí - některé těžko akceptovatelné, ale mnohé daleko spíše až nečekaně úžasné.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Alferia

Swedish Art of Aging Exuberantly , 2022

vejnar
17.04.2023 3 z 5

Dívám se do zrcadla a zjišťuji, že mé vlasy netmavnou, ale světlají a vrásky se nějak prohlubují. Stárnutí je tu a tak jdu zjistit, co s tím! Podle Margarety je důležité mít hodně aktivit, být pozitivní, mít otevřenou mysl novým věcem, jíst čokoládu a nosit proužky. Pokud však té čokolády bude hodně, je lepší nosit proužky svislé - ty zeštíhlují. Autorka mezinárodního bestselleru Životní úklid tu na základě svých životních zkušeností otevírá témata, nad kterými se pousmějete a pokýváte hlavou.

Nalákal mě hlavně název titulu a tudíž jsem čekal trochu víc obecných rad na úkor některých rodinných podrobností. Ale chápu, že kdyby kniha byla nazvaná autobiografie jedné švédské babičky, nevzbudila by takový zájem;) Kniha se mi četla snadno a rychle a doporučil bych ji zejména starší generaci, protože má hodně velká písmenka;)

Citace: "Nikdy není příliš pozdě se do něčeho pustit, ledaže už je vážně příliš pozdě a ležíte pod drnem."

Margareta Magnusson
švédská, 1934
2018  63%Životní úklid
2023  73%Švédské umění dobrého stárnutí

Kniha Švédské umění dobrého stárnutí je v