Svatý Antonín z Padovy : život a duchovní profil

Svatý Antonín z Padovy : život a duchovní profil https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455098/bmid_zivot-svateho-antonina-1bR-455098.jpeg 4 6 2

Moderní, čtivý a spolehlivý životopis známého světce je plný nevšedních pohledů na sv. Antonína z Padovy. Antonín, jehož znají mnozí výhradně jako divotvůrce nebo pomocníka v různých životních problémech, byl strhujícím kazatelem, hlubokým mystikem, vzdělancem i zakladatelem teologických studií františkánského řádu.

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Vita di sant Antonio , 2004

martunka
20.07.2022 4 z 5

Rozhodně je to velmi dobře napsaný životopis. Jen je škoda, že se nezachovalo více historek že života tohoto velkého světce.

roman9739
18.09.2021 5 z 5

Na začátek si vypůjčím slova samotného Svatého Antonína jak je ve své knize cituje Gamboso: Podobně jako boty ochraňují chodidla, tak příklady svatých ochraňují naši duši.
Mám rád knihy o svatých, protože mi, nám, dávají naději, že vždycky může být svět lepším místem.
Tento životopis je nesmírně čtivou a poutavou sondou do života třináctého století, kterým putujeme s jednou z nejinspirativnějších postav katolické církve.

Autorovy knížky

Vergilio Gamboso