Svätí rozprávajú o sebe deťom

Svätí rozprávajú o sebe deťom https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471775/bmid_svati-rozpravaju-o-sebe-detom-xmm-471775.jpg 5 1 1

Kto dokáže porozprávať príbehy o svätých lepšie ako samotní svätí? V tejto nádherne ilustrovanej knižke rozpráva 26 svätcov príbehy zo svojho života jednoduchým a zábavným spôsobom. Od svätého Jozefa po svätú Matku Terezu z Kalkaty, každý z nich má nejaké jedinečné príbehy o Bohu a jeho prítomnosti vo svojich životoch. Kniha Svätí rozprávajú o sebe deťom pomôže deťom lepšie porozumieť, prečo si uctievame svätých a prečo sú skvelými spoločníkmi v našom živote viery. Knižka zahŕňa príbehy svätého Petra a Pavla, svätého Mikuláša, svätého Patrika, svätého Františka z Assisi, svätého don Bosca, svätú Bernadetu a mnoho iných svätých.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Pro děti a mládež
Vydáno: , Redemptoristi - BA

Saints Tell Their Stories

Starmoon
01.05.2021 5 z 5

Esteticky dobre zvládnutá kniha s dobrým nápadom (životy svätcov predstavené z ich pohľadu, teda v prvej osobe). Nechýbajú notoricky známi svätci typu Panna Mária či sv. Jozef, tiež sv. Ignác, sv. Terezka z Lisieux, Matka Tereza... Ale prekvapia aj takí, o ktorých sme asi máloktorí predtým počuli alebo aspoň viac vedeli, napríklad sv. Albán, sv. Bonifác, sv. Františka Xavier Cabriniová... Celkom by ma zaujímal kľúč, podľa ktorého autorka dotyčných 26 prezentovaných svätých v knihe zvolila :) Mladšie deti akiste ocenia stručnosť jednotlivých textov, tie staršie to možno podnieti, aby si o svätých, ktorí ich zaujali, zistili aj viac, inde.

Osobitnou kapitolou sú nádherné ilustrácie (jedine pri sv. Jozefovi sa mi nepáčilo klišé vyobrazenie, kde on je starec s dlhou bielou bradou, pričom Panna Mária pôsobí skôr ako jeho vnučka, nie manželka, a ešte naňho z oslíka aj tak akosi divne zazerá :)).

Autorovy knížky

2012  100%Svätí rozprávajú o sebe deťom