Sváteční víkend

Sváteční víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40184/svatecni-vikend-40184.jpg 4 87 26

Konec léta v městečku Holton Mills bývá dlouhý a rozpálený horkem. Třináctiletý Henry,se o svátečním víkendu hodlá věnovat svým oblíbeným činnostem – četbě a snění o hebké kůži a mladých tělech svých spolužaček. Jedinou společnicí je mu jeho matka Adele, která se po rozvodu uzavřela do svého světa, a křeček Joe. Každou sobotu Henry jezdí na trapné večeře s otcem a jeho novou rodinou, do které na první pohled nezapadá. Adele má tajemství, kvůli kterému nedokáže vyjít z domu, a její zlomené srdce se podle všeho nikdy neuzdraví. Vše se ale náhle změní, když Henryho v supermarketu osloví neznámý krvácející muž a požádá ho o pomoc. Ukáže se, že Frank je trestanec na útěku a Adele s Henrym se stávají jeho rukojmím ve svém vlastním domě – nikdy jste ale neslyšeli o podivnějším zajetí… V příštích pěti dnech Henry získá ty nejcennější životní zkušenosti: jak házet baseballovým míčkem, jak dělat těsto na koláč, jak pálí žárlivost, jakou moc má zrada a jak je důležité dávat svým milovaným přednost před sebou samým. Ale hlavně, že na pravou lásku se vyplatí čekat. Joyce Maynardová má neopakovatelný cit pro tajemství dospívání a svým dojemným a křehkým příběhem vyvolává ve čtenářích vzpomínky na jeho vlastní dětství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Labor day , 2009

mautina7
08.05.2013 5 z 5

Knihu jsem koupila za pár korun ve výprodeji a dlouho mi jen ležela na poličce. Po přečtení jsem byla opravdu velmi překvapená, něco takováho jsem nečekala. Znáte ten pocit, když vás opravdu mile překvapí knížka, od které nic nečekáte, ne?

evasamankova
03.03.2013 4 z 5

Krásná kniha s dojímavým lidským příběhem.

finka
26.02.2013 5 z 5

Souhlas s jasmínou. Vyjímečné. Pět hvězd je málo. Své místo mezi mými nejoblíbenějšími knihami si právem zaslouží.
Jen mám strach jak dopadne zfilmování. Kate Winslet jako Adele mi nesedí, takže raději na film ani nepůjdu. To by mohlo dopadnout jako zfilmovaná Žena cestovatele v čase :-(

kvapca
12.08.2012 4 z 5

začátek knihy se táhne, ale v polovině knihy dojde ke zvratu, pak se kniha přečte za jeden večer - krásná, dojemná

JanaxaM
25.10.2011 3 z 5

čekala jsem trochu víc akce.....

jasmína
30.11.-0001 5 z 5

Tak skvělá kniha bez komentářů ?? Od začátku do konce napínavé, vzrušující, smutné, dojemné, nádhera !!

zfilmováno útěk psychologické thrillery

Autorovy knížky