Svätá Terézia z Lisieux

Svätá Terézia z Lisieux https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329724/bmid_svata-terezia-z-lisieux-zivotopis-m-d4b-329724.jpg 5 1 1

Patrónka misií, hoci nikdy na žiadnych nebola, Učiteľka Cirkvi, hoci napísala len niekoľko úvah, básní a vlastný životopis. Veľká svätá, ktorá poznala len múry karmelitánskeho kláštora a predsa dokázala obrátiť srdcia mnohých ľudí. V deň jej smrti na zem padala Božia milosť ako „dážď ruží“ a nebo ho necháva pršať dodnes. Kniha Svätá Terézia z Lisieux - Životopis, myšlienky obsahuje zaujímavým spôsobom sprostredkovanú biografiu tejto pokornej ženy a prináša jej citáty, nad ktorými sa oplatí pouvažovať. Svätá Terezka z Lisieux už od 14 rokov vedela, že jej miesto je v kláštore. Svoje povolanie odôvodnila slovami: „Prišla som, aby som zachraňovala duše a najmä, aby som sa modlila za kňazov.“... celý text

Domca1
24.06.2018

Svätá Terezka z Lisieux bola veľká osobnosť, ktrorej skutky a spôsob života by mal byť vzorom pre každého (ne)kresťana. Dve slová, ktoré ho charakterizujú sú láska a skromnosť. Žiadne neuskutočniteľné zázraky, ale s láskou prežívaná každodennosť.
Kniha rozpráva o konkrétnych udalostiach z jej života, bežných situáciach, aké prežívame i my a nebolo by na škodu vziať si z tejto nevšednej hrdinky príklad. Stačí naozaj málo, aby sme sa stali aspoň o niečo lepšími.

Autoři knihy

Anton Hlinka