Svatá Temnota: Zelené pláště

Svatá Temnota: Zelené pláště https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528045/bmid_svata-temnota-zelene-plaste-6574f18190b79.jpg 5 4 1

Napínavá česká fantasy ze světa mágů, Bohů a tajemných sil všehomíra. Kniha Svatá Temnota je příběh pro milovníky magie a dobrodružství. "Na svět se rodí nové Zlo. Může zničit celé Svaté království, nebude-li včas zastaveno. Nebo je to jinak? Vždyť malé bezbranné dítě nepředstavuje pro nikoho vážné nebezpečí. Má jen smůlu, že je náhodou dcerou Temného vládce, nositele moci, před níž se třesou samotní Bohové. Kněží Řádu nehodlají ponechat nic náhodě a snaží se dopadnout dědice Temnoty za každou cenu. Dokáže dívenku její mladý opatrovník Astar ochránit před členy Řádu i jejím vlastním otcem? Ovládne umění magie dříve, než ho Temní rytíři polapí do svých sítí a přinutí stát se jedním z nich?" Kniha Svatá Temnota: Zelené pláště je prvním dílem fantasy série.... celý text

KvětaB
10.12.2023 5 z 5

Čtení jsem si užívala - jde o dobrodružnou fantasy, ve které je dostatek akce, magických soubojů, ale i tajemství a překážek, kterým musí hrdinové čelit.
Postavy jsou zajímavě i zábavně pojaté - ať už jsou to dětští hrdinové na netradiční učednické cestě, ostřílení bojovníci(bojovnice) procházející krizí, zapálení kněží nebo záhadné vyšší mocnosti.

meč a magie česká fantasy bohové temnota

Autorovy knížky

Lenka Brabcová