Svatá Jana de Chantal

Svatá Jana de Chantal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414691/mid_svata-jana-de-chantal-Llg-414691.png 3 3 2

Životopis svaté Jany de Chantal, který netrpělivě očekávaly ty, kdo si ji zvolily za patronku, a mnozí lidé, jejichž povoláním je žít evangelium "uprostřed světských starostí". Jana Františka Frémyotová de Chantal, manželka předsedy parlamentu, matka šesti dětí, z nichž se dospělosti dožily jen čtyři, tragicky ovdověla po deseti letech šťastného manželství. V roce 1604 vyslechla kázání sv. Františka Saleského, který se později stal jejím duchovním rádcem. Spolu s ním založila roku 1610 řád Navštívení Panny Marie.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Sainte Jeanne de Chantal , 1983

Chesterton
29.07.2021 4 z 5

Já k ní mám celkem důvěrný vztah, čímž byla asi ovlivněná i četba knihy, která mi přišla kvalitně zpracovaná. Už je to pár let, co jsme se setkaly, příliš detailů si nepamatuji, ale mnohé jsem pochopila :o)

Hanka_Bohmova
09.07.2019 3 z 5

Kniha poskytuje potřebné informace, ale nevyhovoval mi autorův vyumělkovaný tón a především nedobrý překlad - často šroubované, na několika místech až nesrozumitelné věty, řada překlepů, chyby v čárkách.

světice

André Ravier