Švajčiarsky armádny nôž

Švajčiarsky armádny nôž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470721/bmid_svajciarsky-armadny-n-z-WhT-470721.jpeg 3 2 2

Outdoorová príručka pre každého 101 tipov a trikov na prežitie v prírode. Táto praktická príručka ponúka návod, ako používať kultový multifunkčný švajčiarsky nôž na riešenie rôznych situácií v prírode a pri kempovaní. Prináša podrobný prehľad modelov značky Victorinox, ich nástrojov, funkcií aj príslušenstva. Dozviete sa, ako si vybrať správny model a pomocou neho založiť oheň, postaviť úkryt, loviť, urobiť drobné opravy či poskytnúť prvú pomoc. Publikácia tiež ponúka tipy na prežitie v divej prírode a pri ohrození života.... celý text

Literatura naučná Hobby Vojenství
Vydáno: , Slovart (SK)

Victorinox Swiss Army Knife Camping & Outdoor Survival Guide: 101 Tips, Tricks & Uses , 2019

cziss
01.01.2024 2 z 5

K této knížce mám 2 zásadní věci - čekal jsem něco jiného a bohužel, je to napsné americkým stylem. Když to rozvedu. V úvodu jsou nějaké řeči o autorovi. Pak "katalog" 15ti švýcarských nožů přičemž nevidím žádný logický klíč, proč zrovna tyto jsou v knize. Je to hlavně o přežití v přírodě a výrobě různých nástrojů, filtraci vody atd. Čekal jsem, že knížka bude spíš zaměřená na alternativní využívání nástrojů švýcaráku než přímo jako příručka k přežití. Po pravdě na spoustu věcí stačí obyčejný nůž a tohle pojetí "jakože příručka švýcaráku" je hlavně marketing. Škoda. Co se týče amerického stylu psaní - vedle užitečných informaci se objevují informace i zcela banální. Celkově kniha není špatná, ALE obsah neodpovídá obálce. Je to především vábnička.

nože

Autorovy knížky