Válka proti superkrávám

Válka proti superkrávám https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279636/bmid_valka-proti-superkravam-cE3-279636.jpg 4 77 29

Superkrávy série

Být jiný není žádná sranda. Anne Bea o tom ví svoje. Seznamte se s Anne Beou — je jí dvanáct, umí skvěle počítat, má vynikající smysl pro humor. A zároveň je ze všech sedmáků skoro nejmíň oblíbená. Albínka s bílými vlasy, bledou pletí a špatným zrakem zkrátka nezapadá. Nejenže v jednom kuse naráží do lavic, na chodbě musí snášet pohrdavé pohledy svých spolužáků a je na světelné roky vzdálená šanci, že si jí Magnus někdy všimne. Navíc — dva týdny před nejdůležitější podzimní událostí na škole si ji vezmou na mušku nejnamyšlenější holky ze třídy. Kdyby neměla kamaráda Nilse, život by byl absolutně nesnesitelný. Anne Beu i Nilse si prostě zamilujete. Superkrávy Theu, Ronju a Širin začnete svorně nesnášet. Budete se smát a brečet zároveň. Zaručeně. A rozhodně, rozhodně budete fandit Magnusově kapele Fak Jastin i tajemným Dark Horse. Souboj talentů začíná!... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Host

Kampen mot superbitchene , 2014

Verča16
23.08.2018 4 z 5

knizka se mi moc libila byla dojemna uplne jsem se do ni vzila uz se nemuzu dočkat 2 a 3 dilu. doporucuji ,

Eliška12
28.07.2018 3 z 5

Hezká kniha o nehezké albínce .
Kniha , které byla pěkně napsaná , krásně popsala emoce Annebíny i ostatních lidí . Je super jak dokázala bojovat za to , že vzhled není vše . Těším se na další díly ale od knihy jsem očekávala trošku víc . Jinak má ale super obal .

Janulka10
20.05.2018 3 z 5

Kniha se mi docela líbila. Mám z ní zajímavé poučení.

buccaneerka
10.03.2017 3 z 5

Zase jeden z "bestsellerů", tentokrát norský. Pokud je v Norsku tak ojedinělá, pak chápu. U nás se mi zdá průměrná. Pro mě patří k těm typům Deník malé blondýnky. Neoblíbený outsider, něčím výjimečný, krávy, které mají v životě všechno kromě rozumu, soutěž, účast, vítězství, happyend.
Nejsem však zastánce těchto knih. Myslím si, že vytvářejí falešný dojem, že každý outsider se může dostat na výsluní a všem vytřít zrak. Tento zázrak se však v realitě nekoná. Za mě průměrná kniha. Nebyla špatná, ale na to, jaký norský trhák to měl podle obálky být, se žádné "wow" nekonalo.

Knižní střípky
12.02.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v pozici mámy osmileté holčičky, která je zatím v kolektivu oblíbená, ale co já vím, co ji ještě čeká....svíralo se mi srdce nad tím, jak děti dokáží být kruté a pevně věřím nejenom v to, že nic takového mou dceru nepotká, ale také v to, že jsem jí vštěpila ty správné hodnoty a že jí nikdy ani nenapadne, aby se chovala jako tyto superkrávy. Anna Bea byla strašně moc statečná holka a jsem moc ráda, že měla po svém boku věrného kamaráda Nilse, jsem za to moc vděčná. Kniha velmi dobře vystihuje, jak se asi tak může cítit šikanovaná holčička.

ManujuSeElis
14.01.2017 5 z 5

Dlouho jsem nenašla knihu, která je krátká, ale potěší. Hlavní postavu jsem si okamžitě zamilovala a dokázala se do ní vžít, protože já jsem v této situaci, kdy jsem musela bojovat proti holkám, které mě šikanovali, také byla. Její kamarád Nils, je neuvěřitelně skvělí kamarád :)

JanaDor
06.10.2016 5 z 5

V knize nechybí vhodně a přesně vyjádřené pocity dvanáctileté holky, která nesplývá s davem – je prostě jiná. Nechybí v ní výstižně popsaný příběh, kde fandíte hlavní hrdince a doufáte v její výhru. A v neposlední řadě zde nechybí poučení. Celkově je to velmi vydařená kniha pro děti, které jsou zvídavé a mají radost z dobrých konců, kdy je to spíše nečekané.
Děti bude tato kniha bavit a navrch k tomu dostanou poučení, že když je někdo jiný, neznamená, že máme právo ho zesměšňovat a ubližovat mu.
Pokud hledáte dobrou, chápající, lehce vtipnou, poučnou, a čtivou knihu pro své dítě, neváhejte. Válka proti superkrávám všechny tyto kritéria splňuje.

Sardothiem
21.08.2016 5 z 5

Myslím, že rolí dívky Anne Bea si prošel skoro každý, aspoň já ano. Ty tři "superkrávy" jsem opravdu začala hned nenávidět. Knížku jsem přečetla během 1 dne už kvůli tomu, že Anne prožívala skoro to samé co já. V knize jsem se vyloženě viděla. Nemohu nic, než doporučit.

hana1070
04.04.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že s ohledem na titul jsem byla ke knize zprvu poněkud skeptická. O to větší ale bylo moje překvapení – Válka proti Superkrávám je příjemné čtení, se zajímavou hrdinkou i příběhem. Albínka Anne Bea, na první pohled outsider, dokáže využít své jinakosti i svého nadání a nakonec zjistí, že má víc fanoušků, než by se vůbec odvážila kdy doufat.

A. Audhild Solberg
norská, 1975
2016  82%Válka proti superkrávám
2017  83%Superkrávy a moře trapasů
2018  82%Superkrávy v ohrožení

Kniha Válka proti superkrávám je v