Super Země

Super Země https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388137/bmid_super-zeme-gPy-388137.jpg 5 5 3

Kniha nás po krátkém seznámení s geologickou minulostí Země vezme na cestu kolem světa, při níž nám ukáže přírodní zajímavosti naší výjimečné planety, která je nám domovem, i když nám život na některých místech dokáže celkem znepříjemnit. Dozvíme se, jak vznikají zemětřesení nebo bouře, jak se dostává rozžhavená hornina v podobě lávy ze sopek na povrch a proč je voda v termálních pramenech horká. Dozvíme se také, jak vznikaly některé z úchvatných přírodních scenérií, které nám při pohledu na ně vyrazí dech. Jsme součástí života na Zemi, ale které jsou největší biomy a nejhustěji obydlené habitaty? Kde se životu daří, a kde naopak nikdo a nic nemůže přežívat? I taková místa jsou na Zemi a mají svá kouzla nebo vyvolají mrazení až do morku kosti. Při četbě knihy vybavené četnými fotografiemi získáme příjemným způsobem základní poznatky o dynamice planety, kterou pak budeme lépe chápat, více jí rozumět a tím budeme schopní i lépe oceňovat její kouzlo a půvaby.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie Přírodní vědy
Vydáno: , Omega

Super Earth

EnderDragon
22.03.2021 5 z 5

Mně se encyklopedie moc líbí a už jsem jich přečetl hodně. Tady to je moc zajímavá knížka. Je to zatím nejlepší encyklopedie, kterou jsem četl, a myslím že by se mohla líbit všem, co mají zajímavosti rádi.

Venda32
02.07.2020 5 z 5

Výborná encyklopedie, u které nehrozí, že by zastarala. Spousta zajímavých informací, texty optimálně dlouhé. Myslím, že své si najdou i dospělí.

Marekh
09.02.2020 5 z 5

Jsem úplně první, kdo hodnotí tuto knihu v Databázi knih. Knihu hodnotím na 5*. :)

Jedná se o encyklopedii, která je primárně určena dětem, ale myslím si, že se kniha bude líbit také dospělým čtenářům. Kniha obsahuje tyto části: Jedinečná země, Působivé formace, Oheň a pára, Svět ledu, Vodní svět, Extrémní počasí, Nebezpečné oblasti a Živoucí planeta.

Kniha má obdobný koncept jako kniha SUPER VESMÍR. Kniha má velký formát, křídový papír, obsahuje nádherné fotografie.

geologie životní prostředí

John Woodward