Super-Cannes

od:


KoupitKoupit eknihu

Z jednoho pohledu je román romantickým příběhem manžela hledajícího ztracenou ženu. Ale z širokého hlediska nás autor seznamuje s novým druhem sociální patologie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26481/super-cannes-26481.jpg 3.811
Orig. název:

Super-Cannes (2000)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

trudoš
19.01.2016

Autor rozehrál příběh v kulisách hypermoderního městského centra, v jehož domech žijí pouze úspěšní lidé. Jde o projekt, jež má za cíl vytvořit co nejideálnější podmínky pro bohatou klientelu, aby mohla být ještě pracovitější než dosud. Jenže utopie praktičnosti dostane ránu z té nejméně očekávané strany - jeden ze super šťastných obyvatel nečekaně postřílí sedm svých kolegů...
I když Super-Cannes asi málokoho strhne svým liknavým dějem, rozhodně pohltí netradiční atmosférou, podobně jako třeba Klub rváčů Chucka Palahniuka. Přitom nejde o nějakou psychedelickou haluz, naopak, J. G. Ballard je hodně civilní a zároveň důsledný ve skrytých i konkrétních významech. Z románu se tak stává povedená kombinace společenské antiutopie a detektivky, která sice spěje ke svému konci dost pomalým tempem, ale o to víc rozebere efektním a pochmurným závěrem. Je to silná, chytrá a zvláštní kniha, jejíž kouzlo nespočívá pouze v zápletce, ale spíš v obsahu, ke kterému si však cestu musí najít každý sám.