Šumavská bílá noc

Šumavská bílá noc https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161302/mid_sumavska-bila-noc-Z2O-161302.jpg 4 14 5

Příběh ze začátku 80. let z prostoru Stožce. Rota na západní hranici se stěhuje do nových kasáren a Šumava je postižena sněhovou kalamitou. V tuto noc dojde k zadržení narušitelů v místech, kde hlídky Pohraniční stráže ještě nespatřily člověka. Tři dvacetiletí chlapci musí sami čelit narušitelům i rozbouřeným živlům.

janature
23.04.2022 2 z 5

Příběhy s tématikou pohraniční stráže jsou mé oblíbené, ale s touto knihou jsem doslova bojovala. Pořád jsem se těšila, kdy už "to" začne, a ono nic.

Eicherik
12.07.2020 3 z 5

Mám rád knihy s tématikou Pohraniční stráže. Sám jsem taky před více jak třiceti lety obdržel povolávací rozkaz k PS, ale vojenskou službu jsem nakonec vykonal jinde. Román sice zpracovává pro mě zajímavé téma, ale je strašně suchý a nezáživný.

ondrej.b
04.04.2015 3 z 5

Jsem spíše příznivcem příběhů, kdy se děj větví do většího časového úseku než je jeden den (noc). Navíc mi tu docela vadilo velké množství tzv. vnitřní řeči postav. Pro mě je to spíš průměrná knížka, za přečtení stojí, ale už se k ní nevrátím.

Stanča
03.11.2014 5 z 5

Po několika letech jsem sehnal tuto knížku a rád jsem si početl.

Harry
18.07.2012 3 z 5

Zřejmě ukázka toho, jak se za socialismu hlídaly západní hranice, jak to prožívali mladí ochránci hranic, jaké bylo jejich setkání s narušiteli - ti byli více vyplašeni než vojáci - atd. Velitel útvaru je rozvážný a přestože i on má problémy, dokáže svým chlapcům rozumět. A i mezi mladíky jsou různé povahy a samozřejmě navrch mají uvědomělí a obětaví vojáci.
Kniha ale je napsána podle mě docela dobře, i když musela být psána v rytmu své doby.