Šumava tajemná ekniha

Šumava tajemná obálka knihy
Mé hodnocení:

Šumavské pralesy jsou nejen tajemné a děsivé, ale dokážou nastavit i svou přívětivější tvář. Stačí se dívat a být obdařen uměním vidět. Překrásné slatě ve spojení s nespoutanou divočinou podněcují lidskou fantazii odnepaměti. Přidáme-li k tomu bájné Kelty nebo jejich předchůdce, Markomany, démony, rusalky, upíry a vlkodlaky, v něž se dříve mezi zdejším obyvatelstvem tolik věřilo, a vynásobíme to bohabojností, kterou se tehdejší obyvatelé Šumavy vyznačovali, bude výsledkem této rovnice naprosto ojedinělý fenomén. Fenomén nových, námi dosud neobjevených světů tajemna. V průsečíku světových záhad, jakým toto pohoří vskutku je, můžeme nahlédnout do netušených hlubin lidských dějin, jejichž taje a zákruty plné otazníků nás nikdy nepřestanou udivovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122888/sumava-tajemna-122888.jpg 3.218
Mytologie, Záhady
Vydáno (ekniha), Plot

Kniha Šumava tajemná

RMarkéta
19.10.2020

Trošku jiný pohled na mou milovanou Šumavu. Nejsem sklamaná, ale ani nebudu tuto knihu vynášet do nebes. Beru ji jako další návod na výletování po Šumavě, tentokrát okořeněné o záhady a přízraky. Paní autorka je takový Standa Motl v sukních.

Mony1805
29.06.2020

Odporúčam!

BabaJagga
05.01.2016

Jako člověk, který se zajímá o záhadná a tajemná místa, jsem tohle dílko velmi ocenila, protože není příliš knížek, které se věnují právě Šumavským lokacím, pověstem a záhadám.
U některých kapitol bych tedy vytkla zdlouhavost a popisování některých témat, která mi přišla, že vůbec nesouvisí s názvem a obsahem dané kapitoly.
Například v kapitolách o nacistech a Třetí říši, byla spousta informací, která se Šumavy nijak netýkala. Samozřejmě je asi super uvést čtenáře nějak do problematiky, ale myslím, že to jde i jinak. Něco podobného se pak opakovalo u pár dalších kapitol. Kdyby bylo na mně, určitě bych témata, ke kterým nemám moc co napsat, vynechala. Dále mi připadalo, že některé podtémata s hlavními vůbec nesouvisí a hodily by se třeba o tři kapitoly dříve, kde se podobné téma už řešilo. Pokud pominu tento chaos a jeden překlep ve slově "vojsko" (či něco na ten způsob), jsem spokojená.
I přesto, že jsem o většině lokací věděla - a navštívila, dozvěděla jsem se něco dalšího, nebo jsem našla tipy na zcela nová místa. A můžu říct, že u některých kapitol mě vážně přejel mráz po zádech, jak byly dobře napsané. V knížce jsou i skvělé obrázky, snad perokresbou či suchou jehlu.
Tuto knížku jsem si vybrala k Vánocům, nelituji a doporučuji! Přečetla jsem ji s nadšením jedním dechem za pár dnů a hned po napsání tohoto komentáře, se jdu vrhnout na druhý díl - "Šumava ještě tajemnější"!

sb33
30.08.2012

četl to nějaký editor?????

Dorian
11.02.2012odpad!

Od záhadologické literatury lze čekat leccos, ale to že autorka bere pravidla stolní hry Vampire:The Masquerade jako fakt mě skuzečně dostalo.