Studie v šarlatové (převyprávění)

Studie v šarlatové (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505145/bmid_studie-v-sarlatove-upraveno-pro-mal-mYB-505145.jpg 5 6 1

První případ geniálního detektiva převyprávěný pro malé čtenáře. V prázdném londýnském domě bylo v noci objeveno bezvládné tělo. Vypadá to, že patří E. J. Drebberovi, nikdo ale neví, co se mu stalo, ani jak se tam dostal. Policie je bezradná, a tak je přivolán na pomoc nejlepší amatérský detektiv na světě – Sherlock Holmes. Ten se spolu se svým novým spolubydlícím doktorem Watsonem ihned pouští do pátrání. Je možné, že by v této záhadě hrála hlavní roli touha po pomstě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

A study in Scarlet , 1887

Jadla
02.06.2023 4 z 5

Cestou vlakem z Plzně do Karlových Varů vystačí dospělákovi než do Frantovejch. Dcera ji četla s chutí několik večerů a chce se pustit i do dalších dílů.
Knížka má pro děti dobře zpracovanou grafickou podobu, je "tlustá" tak akorát, aby to nebylo strašidelně moc ani trapně málo.
Jako oddaného čtenáře klasických detektivek mě tohle zjednodušené zpracování nenadchlo ani nepopudilo, u dětí plní účel, baví je a snad se i dozví něco zajímavého.

2022  90%Studie v šarlatové (převyprávění)
2023  90%Podpis čtyř (převyprávění)
2023  90%Korunka s berylmi
2022  90%Pes rodu Baskervillovcov