Studená vlna

Studená vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152004/studena-vlna-152004.png 5 5 2

Jedno z nejdůležitějších prozaických děl spisovatele, herce, loutkoherce, dramatika, hudebníka a umělce S.d.Ch. Text je hořkým popisem hororu mužství a bezohledným účtováním se světem a autorovým osobním příběhem. Na obálce byla použita koláž S.dCh., Grafická úprava a sazba Ivan Mečl, Jazyková redakce Olga Sixtová. Kniha o rozměrech 16 x 12 cm má 152 stran na kvalitním papíře. Vydáno v předvečer globálně očekávaného konce světa 20.12.2012.... celý text

jozik_v_tumane
27.03.2023 3 z 5

No nevím. Autor sám označuje svou knihu jako "plagiát mrtvého Rakušana", s nímž se ovšem nemůže srovnávat. Hlavní výsledek četby je chuť znovu si přečíst něco od Bernharda, jehož je tento text neumělou napodobeninou. Je to příliš sofistikované, příliš složité. Působí to víc jako prostředek autoterapie než zralé umělecké dílo. Nevyvážené; méně dobrých pasáží, u kterých jsem se zasmál, více těch příliš složitých až nesrozumitelných, které jsem protrpěl. Lidově řečeno, špatně se to čte. Nejlepší pasáže jsou ty, v nichž se autorovi podařilo nejlépe napodobit Bernharda.

Mairiel
05.05.2013 5 z 5

Kniha jako stvořená pro autorská i neautorská čtení. Proud textu přibližně kopírující proud myšlenek, který při letmém tichém čtení zdaleka nevyzní tak důrazně, jak by mohl, a vy dokonce můžete knihu předčasně odložit, přestože to není špatná kniha a jen a pouze vy jste si zabránili v přístupu k jejímu obsahu tím, že jste si ji odmítli předčítat nahlas. (Ne, fakt. Zkuste to. Je to super.)

S. d. Ch. (p)
česká, 1970