Strygy #2: Nástrahy

Strygy #2: Nástrahy https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/9370/bmid_strygy-2-nastrahy-Q7y-9370.jpg 3 12 4

Generální ředitel významného zbrojařského podniku je zavražděn během dovolené v Kordillerách, kam si vyjel se svou okouzlující manželkou. Šlo o čin nějakého fanatika nebo o mstu? Stín dostane od svého tajemného zaměstnavatele pokyn, aby zahájila vyšetřování a odvrátila hrozbu, že firma padne do spárů Sandora G. Weltmana. Její kroky ji zavedou k Nivekovi, který se dosud nemůže vzpamatovat z nepříjemné aféry s okřídlenými bytostmi…... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: ,

Le Chant des Stryges: Pièges , 1998

Ivan Kučera
25.11.2023 3 z 5

Príjemne tajomné a vzrušujúce, aj keď výstižnejšie, než scenár, mystickú zápletku predávala kresba od Richarda Guérineaua (Cesta meče), ktorá mi pripadala parádne realistická. Tomu odpovedali pútavé, temné, ale pritom nie depresívne farby. Aj keď nechápem, prečo jedna postava vyzerá ako John Travolta v Pulp Fiction. Páčilo sa mi, že je to orientované na dospelejšieho čitateľa, takže tu nájdete erotiku, i úmrtia. Hodnotiť scenár je trochu ťažké, ono je to totiž jeden príbeh publikovaný na pokračovanie, takže „samostatne“ to fakt blbo hodnotiť (a asi to ani nie je správne resp. to o ničom nevypovedá).

bazyk21
27.12.2021 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

Disease
10.02.2020 5 z 5

Jednoznačně to nejlepší, co BB art z evropského komixu vydal.

Numix
01.04.2013 2 z 5

Nic moc, je to tekový nemastný neslaný a pokud nemáte všechny 4 díly i nepochopitelný.

Eric Corbeyran
francouzská, 1964