Stručné dějiny USA

Stručné dějiny USA https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161760/bmid_strucne-dejiny-usa-161760.jpg 3 7 1

puml
11.11.2017 4 z 5

Tendeční dějiny USA. V době normalizace to asi ani jinak napsat nešlo. Moje hodnocení se tak spíš vztahuje na autorův styl, který je velmi poutavý se spoustou zajímavých informací, jako například počtu přistěhovalců v různých obdobích. Nejslabší jsou ty kapitoly o dělnickém hnutí, ty jsou vyloženě psané na zakázku, a také víceméně ty od první světové války do autorovi současnosti (konec 60. let 20. století). Tam je potřeba být hodně opatrný, co se týče věrohodnosti podávaných informací. Celkové hodnocení: nečekal jsem nic nebo spíš propagandistickou slátaninu, jak je v USA vše na prd, ale kniha mě vlastně ve svém celku docela překvapila. Četl jsem to jen proto, že kniha byla ve vyřazených a takříkajíc na vyhození z knihovny. Ale není to tak strašné, když k tomu bude čtenář přistupovat jako k dokumentu své doby. Holt psát dějiny hlavního kapitalistického a imperialistického "agresora" v době tuhé normalizace se logicky neobešlo bez toho bolševického balastu lží a polopravd.

PS - Kniha je tu špatně udána jako dílo Jána Navrátila. Autorem je ale bývalý děkan filozofické fakulty v Olomouci Jan Navrátil.

USA (Spojené státy americké)

Autorovy knížky

Jan Navrátil