Stručné dějiny křesťanství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o vývoji křesťanství. Zmiňuje významné události a osobnosti křesťanských dějin od samotných počátků až do 21. století. Kniha chronologicky popisuje celý vývoj a všechny velké události křesťanských dějin: od počátků křesťanství, přes nástup islámu, období křížových výprav, reformaci a protireformaci až k současnému pontifikátu papeže Benedikta XVI. Setkáme se zde se všemi významnými postavami, jakými jsou Ježíš Kristus, sv. Pavel, císař Konstantin, sv. Augustin, Martin Luther, Jan Kalvín, Jonathan Edwards, Joseph Smith a mnozí další. Nejedná se o přehled či dějepisný nástin, ale o vyprávění. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97099/strucne-dejiny-krestanstvi-Pxv-97099.jpg 3.78
Žánr:
Náboženství, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

A short history of christianity


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Stručné dějiny křesťanství

Montezuma
21.08.2015

Takový příjemný "ateistický" protipól obvyklé bezectné katolické propagandy typu Franzenových Malých církevních dějin; jen mně přijde zajímavé, že ta pravověrným vůbec nevadí. Navíc se Tomkins k určité zaujatosti přiznává hned v úvodu. Jak sám říká: "Tato kniha je určena lidem, kteří nedokáží rozlišit mezi Martinem Lutherem a Martinem Lutherem Kingem." Výklad je osekaný na absolutní populárně naučné minimum a je proto vhodný převážně pro naprosté začátečníky v oboru "Průzkumník křesťanských luhů a hájů." A že je to věru fascinující krajina.

honajz
13.09.2012

Je to sice napsané svižně, vtipně, s nadhledem a historicky přesně, problém je, že jsou zde pokusy o výklad, jistou manipulaci s fakty (jinak řazená slova, stavěné věty, případně rovnou uvedené subjektivní dojmy), které nejsou nestranné a z nichž se dá vyčíst, jak autor rád rozebírá pochybení církví a křesťanů, ale na straně druhé pozitivní hodnoty rád sem tam bagatelizuje. Nemám takovou nevyváženost rád. Vtipně a svižně podaná fakta by sama o sobě stačila, a čtenář by si udělal názor sám a svůj, bez vodění za ručičku.