Stručné dějiny drog

Stručné dějiny drog https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86573/bmid_strucne-dejiny-drog-mBu-86573.jpg 4 13 3

Kniha ukazuje proměnné postoje společnosti k drogám od dob dávného starověku až po devadesátá léta 20. století.

Literatura naučná
Vydáno: , Volvox Globator

Historia elemental de las drogas , 1996

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Knížka rozhodně stojí za přečtení. Původně jsem si ji půjčila pro seminárku na škole, ale nakonec jsem si jí přečetla celou. Vývoj drog rozhodně stál za prozkoumání.

veverrka11
19.03.2023 3 z 5

Občas se stane, že se moje zapomnětlivá hlava zapomene a já vyrazím někam bez knihy i čtečky. Nebýt toho, tak se nikdy nedostanu k této velmi zajímavé knize.

Stručné dějiny drog, jak už název napovídá, popisují dějiny zneužívání některých látek a rostlin. Kniha se zaobírá i starověkými civilizacemi a legislativním bojem s omamnými a psychotropními látkami.

Nejde o úplně oddechové čtení, ale také ne o úplně odbornou knihu. Obsah není probraný úplně do hloubky a je zaměřený hlavně na USA a Střední Ameriku, o Evropě je v hlavní části prakticky jen pár odstavců.

Je zajímavé sledovat, jak se z léčiv, potažmo léčiv na závislosti, stávají zakázané návykové látky.

Doporučuji všem, které by zajímal vývoj historie drog.

Delirium
09.03.2018

Kniha je velice poučná, ale ne přespříliš, myslím, že ji může číst jak naprostý laik, tak studentík chemie/toxikologie. Pokud vás toto téma zajímá, tak doporučuji všemi deseti. Často jsem se u toho i nasmála, což se mi u odborné literatury nestává (tam spíš pláču nad tím, že téměř vše nechápu).
Jen jsem čekala trošku víc i k účinkům jednotlivých látek, ale to musím uznat, že je moje chyba, autor sám odkazuje na svá ostatní díla, kde je vše rozvinuté.
Za mě tedy naprostá pecka.

drogy

Autorovy knížky

Antonio Escohotado
španělská, 1941
2003  86%Stručné dějiny drog

Kniha Stručné dějiny drog je v