Střípky ze Srí Lanky

Střípky ze Srí Lanky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516192/bmid_stripky-ze-sri-lanky-Jt0-516192.jpg 3 3 1

Autoři seznamují čtenáře s historií i současností ostrova, základními pamětihodnostmi, které bychom při návštěvě Srí Lanky neměli opomenout, ale hlavně nám poskytují mnoho praktických rad, které zpříjemní pobyt na tomto ostrově.

luc_hru
09.05.2023 3 z 5

Tuhle mini knížku jsem si našla v knihovně jakožto jeden z cestopisů, co vyšel minulý rok. O Srí Lance nemám velké povědomí, takže jsem si říkala, že dám šanci neznámému autorovi a dojmy jsou rozporuplné. Knížku přečtete asi za hodinu, je velmi malá a z půlky jsou v ní naprosto zbytečné informace na které narazíte na wikipedii a googlu. Druhá část knížky je ovšem opravdu skvělá a čtivá. Autor zde sdílí příběhy ze svého vlastního několikaletého pobytu na ostrově, práce v místním resortu a života s místními lidmi trochu za hradbou turistického cirkusu. Škoda, že autor tento svůj repertoár příběhů trochu víc nevyužil. Pokud se chystáte na Srí Lanku, je to asi dobré čtivo před cestou, pro nás ostatní co rádi čteme cestopisy je to průměr.

Srí Lanka, Cejlon

Autoři knihy