Střípky času

Jana se musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Nejednou při své cestě bezohledně poruší časové předivo, a upoutá tak na sebe pozornost bytostí střežících kontinuitu. Když si při jednom z přesunů opět nedává pozor, málem přijde o život. Před jistou smrtí ji zachrání policejní vyšetřovatel, který jí posléze nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost ovládat. Zjišťuje, že existují i mnohem silnější bytosti, než je ona — čarodějové, kteří si podmanili město a vedou mezi sebou tajné války. Brzy se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Vše se navíc zkomplikuje, když jí jeden z čarodějů, pravá ruka největšího nepřítele, zachrání život. A tento jeho čin nebyl ani zdaleka náhodný. Petr ji totiž dobře zná, zatímco Jana ho nikdy neviděla. I když v čase se může stát cokoliv…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398957/stripky-casu-BFT-398957.jpg 3.686

Střípky času 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

Kniha Střípky času

Luccinda

Střípky času můžu s klidným srdcem označit jako celkem povedenou urban fantasy, která vyniká především skvělým prostředím tajuplné Ostravy, kde se reálný svět prolíná s tím nadpřirozeným. Přestože autorka v knížce zpracovává hned několik témat - kromě Jany a dalších magicky obdařených lidí se tu objevují i čarodějové, máme tu detektivní zápletku a nesmí chybět ani romantika - kupodivu spolu všechno perfektně funguje. Především cestování časem je opravdu dobře vymyšlené, má svá pravidla a zákonitosti, takže nedělá z hlavní hrdinky žádnou superhrdinku - například v boji proti čarodějům je víceméně nepoužitelná, což báječně korespondovalo s Janinými schopnostmi.

Bohužel musím zmínit i pár věcí, ze kterých jsem už tak nadšená nebyla. Když pominu fakt, že jsou Střípky času napsané naprosto amatérským způsobem, kdy si z každé druhé věty budete chtít prostřelit hlavu, vadil mi hlavně příliš předvídatelný a totálně nudný konec, nemluvě o romantické lince, která byla jedno velké klišé.

I tak jsem si ale čtení Střípků času užila. Díky jednoduchému stylu psaní mi stránky mizely pod rukama, nevadila mi ani absence kapitol. Za mě tedy skvělá oddechovka, ale nesmíte čekat zázraky.

eva-lupen

Žádný zázrak, ale číst se dá. Začátek tedy nic moc, občas moc slaďárna, občas moc předvídatelné, závěrečný boj moc zrychlený, spousta nevyužitého potenciálu... Ale jako fantasy oddychovka to ujde.

Delitka

Kniha jsem četla jedním dechem. Těším se na další příběhy od autorky.

Irsaf

Jo tak to mě hodně bavilo...
Četlo se to moc dobře...
Čarodějové v Ostravě, skvělý nápad...

ElissBooks

Střípky času byla moje první fantasy kniha od české autorky, proto jsem se jí docela bála a nebyla jsem si jistá, co mohu čekat. Ale musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Příběh přináší nový svět, ve kterém jsou čarodějové a lidé se speciálními schopnostmi. Je zde originální způsob cestování časem, který se velmi liší od ostatních knížek se stejným tématem. Moc se mi líbilo, jak celý ten nadpřirozený svět fungoval, jak se cestovalo do minulosti, otevíraly se tam různé portály nebo se používala magie. Hlavní hrdinka nebyla ubrečená a ani na druhou stranu z ní nebyla hned nějaká superhrdinka, což je velký plus této knihy. Styl psaní je velmi jednoduchý a kniha obsahuje krátké a stručné věty, což mně velmi vyhovovalo, protože příběh rychle utíkal. Co bych však vyčetla je to, že příběh není zase tolik originální. Obsahuje hodně klišé a věcí, které jsou ve spoustě jiných knih, takže většinu věcí v průběhu děje odhadnete dopředu. Přesto se mi to ale celkově líbilo. Byla to milá odpočinková kniha, jejíž magický svět mě opravdu moc bavil, takže za mě doporučuji.

4⭐️/5⭐️ – Milé, oddechové, boží svět, takže za mě jo! :-)

Roscata

Vybrat knihu na 11. téma do čtenářské výzvy, byl trošku oříšek, protože většina knih, splňujících podmínky, se mi buď nelíbila nebo jsem je už četla. Nakonec jsem tedy vybrala Střípky času a byla jsem mile překvapená. Příběh je plynulý, zajímavý a hlavní postava je sympatická. Co mi vadilo, bylo chování některých vedlejších postav. Občas bylo dost nelogické a hloupé. Také mi nesedla některá vysvětlení fungování světa. Ale jako celek je to zábavné a čtení nebylo žádné utrpení. Dobrá romantická oddechovka.

heliiinka
26.12.2019

Na českou tvorbu překvapivě dobré. Nejednou jsem si všimla, že autorka má dobrou slovní zásobu a neotřelá slovní spojení při popisech okolí. Co by za to dali jiní autoři/překladatelé. :D
Děj lehce předvídatelný, ale pohodový a oddechový. Mládež to uspokojí a já mám bod do čtenářské výzvy.
UPDATE: chyběly mi kapitoly nebo nějaké dělení knihy.

tlackacka
19.12.2019

Pohodová, lehce fantasticky romantická oddychovka :)
Jedna z knih, která se mi při čtení líbila, ale nejspíš na ni časem zapomenu.

Pozn. Právě čtu Střepy Apokalypsy od Šlechty - je náhoda, že na prvních stránkách je popsané telekomunikační zařízení, které umožňuje posílat zprávy z budoucnosti, načež se dva paralelní světy slijí v jeden? :D

Dokonalý svět
Dokonalý svět