Střípky času

Jana se musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Nejednou při své cestě bezohledně poruší časové předivo, a upoutá tak na sebe pozornost bytostí střežících kontinuitu. Když si při jednom z přesunů opět nedává pozor, málem přijde o život. Před jistou smrtí ji zachrání policejní vyšetřovatel, který jí posléze nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost ovládat. Zjišťuje, že existují i mnohem silnější bytosti, než je ona — čarodějové, kteří si podmanili město a vedou mezi sebou tajné války. Brzy se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Vše se navíc zkomplikuje, když jí jeden z čarodějů, pravá ruka největšího nepřítele, zachrání život. A tento jeho čin nebyl ani zdaleka náhodný. Petr ji totiž dobře zná, zatímco Jana ho nikdy neviděla. I když v čase se může stát cokoliv…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398957/stripky-casu-BFT-398957.jpg 3.438
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Střípky času

vavunik
předevčírem

Takové oddechové jednoduché čtení. Chvílemi jsem si říkala, že mě to ani moc nebaví, konec byl napínavý, asi už jsem jiná věková kategorie, ale nápad na námět cestování v čase dobrý i mi to dávalo smysl.

Lena91

Ze začátku se mi to celé nějak nezdálo, říkala jsem si... fantasy v Ostravě..to zas bude... ale postupem čtení se z toho vyklubal zajímavý příběh, o kterém jsme chtěla víc...klasicky dobro bojuje se zlem a zlý čaroděj proti hodnému... ale ve výsledku průměrné fajn čtení :)

ivca79

Kdybych si knihu nechtěla dát do čtenářské výzvy, tak jí asi po prvních 50 stranách odložím - naprosto o ničem. Po sto stranách konečně začal nějaký děj, i když mi to přišlo chvílemi zmatené. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak to ze začátku vypadalo, ale taky vím, že podruhé už to číst nebudu (a to už mám v knihovně záznam že jsem měla půjčenou papírovou, kterou jsem nezvládla dočíst a teď ještě elektronicky, takže 2 půjčení)

alzbeta4340

Kniha vhodná pro hodně mladé a ještě ne úplně sečtělé čtenáře, kterým se nejspíš bude líbit. Já zde nacházela příliš mnoho motivů jinde použitých a čtení mě tak nebavilo.

witko

Zajímavý nápad pro přesuny v čase. Kniha nenudila.

groula

no nevím. je to tak zvláštně napsaný. vůbec mě to nevtahlo do děje. několikrát sem u knihy usnul a to i přes den.
Asi by se z toho dalo vytěžit daleko víc...

evik91

Na tuto knihu jsem přišla díky ambasodorca Humbook. Knížka je úžasná. Začátek mě moc nebavil, ale jakmile se na scéně objevil Petr nemohla jsem se odtrhnout. Mohu jen doporučit

Jajibloguje

Střípky času ma bavili, ale niečo mi v knihe chýbalo. Poznáte ten pocit, keď vás kniha tak baví, že s ňou aj zaspíte a minimálne jeden deň je vaším najvernejším priateľom? Tak presne tu mi ten pocit chýbal. V mnohých dejových ohľadoch mi príbeh pripomínal Grafitové dievča od Miroslavy Varáčkovej. Odmyslime si fantasy líniu a zostane nám dievča, ktoré bolo nútené kradnúť, aby prežilo a neznámy jej ponúkne prácu, ktorá jej zmení život. Aj napriek tomu, že Střípky času sú iné, táto podobnosť ma vyrušovala po celý čas čítania. Najhoršie je, ak porovnávate a presne to som robila podvedome tu. Veľmi som chcela, aby sa mi kniha páčila, ale za mňa je to taký priemer, v ktorom sa často nachádza klišé a naivita Jany ma neustále prekvapovala. Proste… wtf? Magický svet (konkrétne cestovanie časom) a prepracované pravidlá ma však veľmi bavili. Podľa mňa, ak by sa Petra Slováková zamerala viac do hĺbky práve na túto časť a opisy by neboli povrchné, kniha by si ma viac získala. Super je aj to, že dej sa odohráva v Ostrave. Takže ak hľadáte fantasy príbeh z domáceho či blízkeho prostredia a humorné hlášky, skúste sa mrknúť po tejto kráske a vyriešiť veľký prípad.

Petra Slováková
česká, 1987