Strieborná cesta

Strieborná cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436594/bmid_strieborna-cesta-98J-436594.jpg 4 755 755

Aj tá najtemnejšia cesta sa raz skončí. Pred tromi rokmi sa stratila Lelleho dcéra v odľahlej časti severného Švédska. Lelle strávil tri nasledujúce letá jazdiac po Striebornej ceste pod polnočným slnkom, zúfalo hľadajúc stratenú dcéru, seba samého a spasenie. Medzitým do mesta prichádza sedemnásťročná Meja s nádejou na nový začiatok. Je v rovnakom veku, ako bola Lelleho dcéra, dievča na prahu dospelosti. Aj na Meju striehnu na tomto izolovanom mieste temné nebezpečenstvá. Keď pomaly prichádza jeseň, životné osudy Meje a Lelleho sa pretnú takým desivým a tragickým spôsobom, aký si ani jeden z nich nevedel predstaviť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Silvervägen , 2018

rodak
11.12.2019 3 z 5

Taky nemůžu dát více.Opravdu průměr,tady opět zabodovala reklama,a protlačení knihy na trh.

soupik2012
10.12.2019 3 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části. V té první jsou dvě dějové linky. V první otec Lelle hledá po nocích svojí zmizelou dceru. Často jsou tyto mini příběhy zbytečně zdlouhavé a nic moc se v nich neděje. To druhá dějová linka ve které sledujeme osudy dospívající dcery, která se svou psychicky narušenou matkou cestuje z místa na místo je mnohem zábavnější. Ve druhé části knihy se na scénu přidává třetí dějová linka s unesenou dívkou. Tato pasáž knihy je nejzajímavější, ale když dojde na samotné finále, tak jsem si říkala, ať už je konec, ne už zase tak zprasené. Velmi slušná kniha, která sice nepřinesla vůbec nic nového, ale byla docela slušně napsaná se během 10 minut poslechu zcela přeměnila na totální neuvěřitelnou krávovinu. Nevěrohodné, ne a ne. Audioknihu čtou dva hlasy pan Jan Vondráček průměrně, ale paní Jitka Ježková, velmi dobře.

LadyAnn
08.12.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale všeobecné nadšení tedy nesdílím. Atmosféra severských lesů je vykreslena velmi dobře, ale jinak jako by se autorka ještě potřebovala “vypsat” - vadila mi hlavně častá klišé, opakování se i trochu překotný konec. Kniha je však čtivá a ocení ji spíš nenároční čtenáři.

knihomolkadorfa
29.11.2019

Velmi ponurá a depresívní kniha. Zřejmě momentálně nejsem ve správném rozpoložení na tento druh četby. Zatím nedočteno. Ale v budoucnu ji ještě dám šanci.

petaSk
27.11.2019 3 z 5

Nejvíce se mi líbila atmosféra severských lesů, ale jinak se jedná o velmi průměrnou knihu, která za mě do žánru nepřinesla nic nového. Možná, že mladším čtenářům se bude líbit víc, díky věku hlavní hrdinky.

Roubas
27.11.2019 5 z 5

V jednoduché zápletce a dobrých postavách je krása. Autorce stačí jedna dlouhá silnice, lesy, rozervané postavy, které žijí, protože se jim dostanete do hlavy, a to až na dřeň. Všechny ty kulisy vám do vyhřátého obývacího pokoje dostanou studený vítr ze severu Švédska. Žádné šokující zvraty, jen kvalitně odvyprávěný temný příběh, jehož největší výsadou je nepředvídatelnost předvídatelnosti. Dneska se průměrné knihy hodnotí nadprůměrně jen díky extrémním zvratům na poslední straně. Takové knihy se autorce, stejně jako mé maličkosti, zjevně příčí.

Arsi
25.11.2019 4 z 5

Celkem dobře napsaná kniha. Bohužel jsem zjistila, kdo je vrahem, ještě dost dlouho před koncem. Kniha byla dost depresivní a proto se k ní asi už nikdy nevrátím.

zuzana2599
25.11.2019 5 z 5

Dokonalý krimithriller ! Skvělý autorčin debut ! Vynikajícím způsobem napsaná kniha.
Ze Stříbrné cesty jsem nadšená. Ten temný a ponurý sever Švédska mě uchvátil, ty opuštěné a zchátralé barabizny, husté lesy, močály a jezera. Pak ta Lelleho neutuchající víra a stejně krutá beznaděj. Celý příběh je nadupaný temnou a tísnivou atmosférou.
Již teď se těším až napíše Stina Jackson další knihu !

sko.dofka
25.11.2019 5 z 5

Skvěle napsané a přečtené za pár dní, perfektní popis švédského ponurého podnebí, sice jsem ke konci už tušila, kdo za vším stojí, ale moc se mi kniha líbila.

Medovnice
24.11.2019 5 z 5

Tak tohle nejsou žádné Děti z Bullerbynu. Pořádně silný, temný příběh ze severu Švédska. Beznaděj kape z každé stránky, v plicích se usazuje mráz. Přečteno za jeden den, nešlo se odtrhnout. Naprosto podmaňující lahůdka z krajiny plné močálů a hustých lesů.

Hanca91
22.11.2019 4 z 5

Zhruba v polovině knihy mi autorka jednou jedinou větou prozradila, kdo je vrahem, což mi ale neubralo na chuti pokračovat ve čtení.
Trochu mi chyběl vetší spád, proto bylo příjemné střídat příběhy Lelleho a Meji, udržovalo mě to v pozornosti.

markéta783
21.11.2019 3 z 5

Až nepříjemně temná kniha, nebudu se k ní vracet.

lenka666
20.11.2019 5 z 5

Velmi čtivé

Bee240
20.11.2019 4 z 5

Dočteno po cca osmi dnech...zvolnila jsem čtecí tempo a přestala jsem to tak hnát takže proto jsem ji četla tak dlouho. Kniha byla zajímavá. Sice někomu může přijít že se tam nic moc neděje, ale kniha je hodně zaměřená na pocity a žal hlavní postavy. Na to jak se Lelle "smiřuje" se zmizením své dcery a jeho dlouhé hledání aby ji našel a aby našel klid v duši. V tomto směru je opravdu kniha dotáhnutá špičkově a velmi detailně a je to tísnivé a smutné. Kniha má dvě části . ta první je až do třičtvrtě knihy a je převážně zaměřená na Lelleho hledání a také na mladou Meju, která je ve městečku nová a rozhodně hraje velkou roly v příběhu. Druhá část je skoro na konci ale chytne to ten spád. Tušila jsem kdo za tím je a měla jsem pravdu..ale vůbec mi to nevadilo stejně to nebylo vyloženě zaměřené na to kdo to vše má na svědomí. Kniha se mi líbila a je to velmi povedený thriller , ale ubírám jednu hvězdičku za to že jsem uhádla toho zlosyna :D jsem ráda šokována a tady ten šok a údiv nepřišel. Ale rozhodně můžu doporučit.

JustWomen
19.11.2019 2 z 5

Ponurá severská atmosféra, samota, asociální chování, ztracené dívky, zima, alkohol, špína, smutné osudy. Příběh se mi nelíbil, nic originálního a konec předvídatelný.

Dela111
16.11.2019 4 z 5

V thrilleru Stříbrná cesta vsadila autorka více než na živý děj na temnou atmosféru severu Švédska a zpracování psychologie jednotlivých postav. Je tu vykreslené jak zoufalství a bezmoc rodičů, jejichž dítě se pohřešuje, tak úchylky různých podivínů žijících na odlehlých lesních samotách.
Pachatel není překvapivý, dá se tipnout už tak v polovině knihy, přesto je rozuzlení velmi dobře napsané. Vlastně celý závěr knihu hodně pozvedává, ten je vynikající.
Námět knihy není ničím nový, ale zpracování zaujme. Stojí za přečtení, za mě jsou to silnější 4*, téměř 90 %.

marion111
12.11.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla skoro na jeden zátah, s vykulenýma očima a nervozitou v žaludku. Výborná, právem bestseller

Lenny.Wolf
10.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takhle dobrý thriller. Příběh mě úplně pohltil a kdybych nebyla v práci, tak to přečtu na jeden zátah, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak to dopadne. Právem je tato kniha ve světě bestseller.

Sisi394
09.11.2019 5 z 5

Knihu jsem precetla za dva dny, uplne me pohltila. Skvele napsano, libilo se mi stridani pribehu z pohledu dvou postav a s napetim cekala jak to dopadne.

Zrzavá_Tereza
06.11.2019 4 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak pochmurnýho, něco tak plnýho beznaděje, divných lidí a ještě divnější atmosféry.