Střevo není tabu

Střevo není tabu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/bmid_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4 204 68

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

ajla5
31.08.2017 2 z 5

Chvílemi zábavné čtení. Získala jsem spoustu nových informací. Bohužel později mi to připadalo rozvleklé.

bee88maja
30.08.2017 5 z 5

Jak zábavnou formou objevit, co skrývá vaše střevo. Jakou tento opomíjený orgán plní roli? Potrubí, které je zřejmě hlavním pachatelem rozpoložení, ve smyslu psychickém i fyzickém. :)

alzbeta4340
20.08.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha o podstatných věcech člověka. Každý si zde najde svoje. Informace v knize nejsou ani tak objevné nebo překvapivé, spíš popsané takovým způsobem, jak jsem o nich ještě nepřemýšlela. Dozvíte se kupříkladu, jak správně sedět na záchodové míse.

Adsla
22.07.2017 5 z 5

Mimořádně poučná kniha, kterou by si měl přečíst každý,komu záleží na zdraví.

Danka1975
14.06.2017 4 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala :-)..jako to, že budu před spaním hltat vědomosti o h...... o střevech na dobrou noc, a že se u toho budu tak bavit a plno věcí pochopím. . :-)))). .Po přečtení věřte, že se na slovo jitrnice budete koukat jinak :-). . . (a jídlo to nebude :-))). . Prostě doporučuji. . nečekejte zázračné diety a návody, autorka srozumitelně vysvětluje a vy si z toho odnesete "to svoje".. .

". . . klobouček, smekám, Guilio :-)"

Chytuš
28.05.2017 5 z 5

Tak vážení, lepší knihu o h...ě neseženete! Po přečtení už nikdy nebudete přijímat potravu, trávit a kadit jako dřív. Naprosto skvěle a srozumitelně podané informace o našem trávícím traktu, jeho fungování a obyvatelích. Mimo tematiku - v rodině Endersonových musí být vážně veselo, autorka je neobyčejně vtipná (chvílemi jsem nevěděla, jestli opravdu čtu populárně naučnou knihu, místy mě rozesmála až k slzám) a její sestra umí vykouzlit roztomile vtipné obrázky. Shrnuto, podtrženo - vtipná a zároveň poučná kniha. Já byla nadšená.

lentolog
03.05.2017 4 z 5

„Podľa vedcov, ktorí skúmajú baktérie, je stres ,nehygienický´. V období stresu sú v čreve zmenené životné podmienky, preto tu prežívajú iné baktérie ako v obdobiach bez stresu. Mohli by sme povedať, že stres zmení klímu v bruchu. V čreve sa obzvlášť úspešne množia drsní chlapíci, ktorí hravo zvládajú turbulencie, ale nešíria práve najlepšiu náladu.“ (citát z knihy)

harena
03.03.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, poučná a ještě vtipná. Dala mi i odpověď na mnoho otázek, seznamuje s mnoha pokusy a studiemi, zabrousí i k parazitům, toxoplazmě, pojednává o imunitě a bez zbytečných lékařských odborných termínů . Nejen, že jsem se pobavila, ale zábavnou formnou i poučila. Dokonce jsem občas i manželovi předčítala nahlas. Netušila jsem, že kniha o střevě může být tak neuvěřitelně čtivá a napínavá. Opravdu doporučuji k přečtení.

wiolca
04.01.2017 4 z 5

Zajímavé čtení. Některé informace pro mě byly nové a zajímavé. A kdo by řekl, že se u knížky s takovým tématem budu i smát. Hezky, čtivě a zábavně napsané.

francouz
25.11.2016 4 z 5

Pro mě jako naprostého laika, to bylo poměrně příjemné počtení, což jsem úplně nečekal. Nemám rád prvoplánové odborné knížky, což tato rozhodně nebyla. Je psána někdy až moc laicky, ale na druhou stranu úsměvně o tématech, které opravdu neprobíráte s každým. A je jedno, jestli sedím správně na záchodě, nebo prožívám proprdění se do nirvány.
Autorka jednoduchou formou, u obrázku opravdu až moc jednoduchou, odkrývá věci, které ukazují, že střevo, opravdu není ten ohavný zakroucený kus něčeho co nám pomáhá vstřebávat zbytky neztrávené potravy. Je to místo, které se spolupodílí i na našich stavech rozladěnosti, nebo spokojenosti, je to prostě opomíjená součást každého z nás.

Jack Bauer
29.10.2016 2 z 5

Závěr knihy je mnohem lepší než začátek. Je psána vtipně i odborně, je vidět , že mladá autorka střevu velice rozumí. Přesto nemohu tvrdit, že by mě kniha nějak zvlášť nadchla, na toto téma je mnohem lepší a výstižnější „Tlusté střevo bez zácpy" Ty primitivní obrázky mě děsně lezly na nervy.

Ester71
17.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jasně a místy hodně vtipně popsané, jak funguje trávení. Nenásilnou formou jsem se dozvěděla spoustu nových (tedy aspoň pro mě :) ) zajímavostí.

Canelle
09.08.2016 5 z 5

Výjimečná kniha, nesmírně poučná i vtipná. Jakožto člověk, trpící špatným fungováním střev, je pro mě tato knížka sesláním z nebes. O toto téma se zajímám, a tak jsem některá fakta již předem věděl, ale rozhodně jsem se dozvěděl i mnoho nových poznatků. Autorka vás roztomilými kresbami, vtipným a čtivým stylem psaní a zajímavostmi provází až ke konci. Snad nás zase někdy něčím v budoucnu poučí.

Lidka
07.08.2016 4 z 5

Rozhodně poučné čtení zpracované zábavnější formou a tím pádem jsou lépe zpřístupněné cenné informace i pro laickou veřejnost. Autorce dalo jistě dost práce napsat takovou knížku , aby byla přínosem i pro obyčejného člověka latinských a lékařských termínů neznalého. Musela toho hodně prostudovat na konci knihy je na 130 odkazů do odborných pramenů a to uvádí jen ty, co nejsou ta ve standardních učebnicích. Tím jen chci říct, že rozhodně to není žádná "horká jehla" i když možná nějaký opravdu odborník by tam jisté / pro mne skryté/ nedostatky našel. Důležité je, že zdravé střevo ovlivňuje prakticky každý orgán našeho těla a proto si zaslouží naši pozornost o něj dobře pečovat.
Ráda si přečtu všechno, co mi nové informace přináší .

miuk
28.05.2016 3 z 5

Velmi vtipně podané téma, které jinak moc zábavy nepřináší...

Jordyz
09.05.2016 4 z 5

Perfektní kniha! Ani by jste neřekli, jak zajímavá může být kniha o zažívání :-) Určitě se k ní ještě vrátím, spousta zajímavých informací, které si na první přečtení nezapamatuji.

akšuram37
21.04.2016 4 z 5

Já jsem byla s knížkou spokojená :) člověk se i občas zasměje :) u mě dobrý nápad!

mariannnka
07.04.2016 5 z 5

dlouho se mi tak žádná kniha o lidském těle a jeho funkcích nelíbila! doporučuji :)

ElenaM
03.04.2016 4 z 5

Vtipně a srozumitelně podaná problematika kolem našeho trávicího traktu.

aruba
23.03.2016 5 z 5

Velice užitečná knížka plná důležitých a zajímavých informací podaná zábavnou a místy i dost vtipnou formou.

zdraví nadváha alergie péče o zdraví střeva, tlusté střevo trávicí trakt, trávení

Autorovy knížky

Giulia Enders
německá, 1990
2015  86%Střevo není tabu

Kniha Střevo není tabu je v