Střevo není tabu

Střevo není tabu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/bmid_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4 204 68

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

LadyLane
18.11.2020 5 z 5

Zbožňujem slovné hračky a atraktivita názvu vôbec nezaostáva za obsahom. Veľmi jednoducho (aj keď miestami až infantilne) popísaná anatómia a priebeh trávenia; množstvo zaujímavých poznatkov od funkcie koreňa jazyka cez intolerancie po rôzne črevné baktérie, vrátane salmonely a jej putovania od plazov až na naše kuchynské linky s kuraťom..
Najväčšmi ma zasiahla predstava, že všetky skonzumované tuky najprv prečerpá srdce a až potom prichádzajú na prečistenie do pečene /..keď si spomeniem na všetky tie mekáče za posledný rok../.
Na druhú stranu, pochopenie procesov nás môže viesť k tolerancii a láskavosti k vrtochom aj napr. takého žlčníka:)

Jandýs
18.11.2020 5 z 5

Krásně prošťournuté téma! Bavila jsem se a zároveň se dozvěděla pár zajímavostí. Hlavně mi to zase pěkně zapadá k tomu, co jsem četla o psychosomatice a k dílu pana Jana Vojáčka (Umění být zdráv).

pescpe
09.11.2020 5 z 5

perfektné...

Stani95
27.08.2020 5 z 5

Vtipně popsáno pro širokou veřejnost, jak funguje naše zažívání.

veneta
18.08.2020 5 z 5

Střeva, exkrementy? Fuj, pryč od záchodové mísy! Ale nebojte se, autorka vás provede úžasnou džunglí trávicího traktu tak, že se chvílemi budete smát a jindy zase dumat, co změníte, aby vám bylo lépe ( např. vyměníte dřevěné prkénko na maso za plastové, pravda neekologické, ale bezpečnější ). Je to výjimečná kniha!

klara.franta
03.08.2020 5 z 5

Skvěla napsaná odborná knížka, která se díky jednoduchým praktickým přirovnáním skvěle čte a spoustu funkcí v těle si člověk tak umí dobře představit. Poučné a přesto i zábavné.

kahoma
23.05.2020

Moc se mi to líbi!!! Velmi dobře napsané, opravdu se vtipem, i pedagogicky velmi zdařilé! Smekám před autorkou! Nelehké téma podané s velkou lehkostí :-)

Gabibi
31.03.2020 2 z 5

Obdivuhodná práce a všechna čest autorce při popularizaci tohoto tématu. Jsem ráda, že se vám všem líbila. Mně se to bohužel vůbec nečetlo dobře, neorientovala jsem se a plno věcí jsem si musela dohledavat na Wikipedii.

Maevie
21.11.2019 4 z 5

Odložte předsudky a sáhněte po téhle knížce. Můžete si být jisti, že vás nečeká žádné poučování ani složité medicínské vysvětlování, ale popis těch nejběžnějších věcí (byť si to neradi přiznáváme a ještě víc neradi o tom mluvíme) vtipnou formou plnou zábavných přirovnání a slovních obratů.

marli58
26.08.2019 3 z 5

Zajímavé, vtipné a velmi poučné, protože se zábavnou formou dozvíme, jak naše tělo funguje. Ke konci se mně to už zdálo dlouhé.

qinska
17.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavá výprava do vlastního těla. Zajímáme se o tolik zbytečných věcí, ale podstatu vlastního těla bereme jako samozřejmost. Rozhodně doporučuji.

Xylitka
31.07.2019 5 z 5

Poučná kniha o tom, že naše zdraví se nachází ve střevě. Kniha dobře vysvětluje, jak je propojena imunita s naším trávicím systémem.

makushenka
13.02.2019 4 z 5

Dobré, ale mě osobně to přestalo bavit, když autorka začala zabíhat do až moc velkých detailů (alespoň pro mě). :)

dendishek
20.08.2018 5 z 5

Kniha je bránou do světa obyvatel našeho těla - tedy střevního světa, abych byla přesná. U hodně informací jsem seděla s pusou dokořán, u hodně pasáží jsem se legračně chichotala. Autorka je skvělá, ví, o čem píše, a je to velký odborník. Navíc dokáže toto téma pojmout velmi osobitě, což dává knize kouzlo, které vás pohltí. Ke konci jsem se už trochu ztrácela, přece jenom je těch informací v knize opravdu hodně, ale to hlavní nezapomenu - jakmile budu někdy objímat mísu se střevní chřipkou, tak budu vědět přesně, na koho "nadávat" (a také proč se mi to děje).

wooloong
02.08.2018 5 z 5

Výborná knížka. Poučná a zábavná. Doposud jsem byla přesvědčena, že Němci trpí nedostatkem smyslu pro humor a pro nadsázku. Tato mladá paní mě přesvědčila o opaku. Chechtala jsem se jako jako divá a navíc se dozvěděla některé nové zajímavé informace. Navíc přístup autorky k exkrementům a zažívání je nejen odborný , ale téměř láskyplný. Přispívá nejen znalostmi, ale mění i postoj čtenáře k sobě samému.

Red_Fox
20.07.2018 5 z 5

Nalijme si čistého vína... tahle kniha se týká každého. A proč se nedovědět něco víc o tom, jak vlastně vzniká ten "poklad", který několikrát týdně opouští naše tělo? :D
Kniha je plná zajímavých informací od věcí pro někoho již známých, až po nové a odbornější. Je psaná s humorem a to je její obrovské plus. Opravdu jsem si ji užila :).

Uroborus
20.03.2018 5 z 5

Po prečítaní knihy, vnímam svoj tráviaci trakt iným pohľadom! Niektoré veci mi boli známe, veľa vecí bolo pre mňa nových,...

MadamC
30.12.2017 5 z 5

Vtipné, plné zajímavých a potřebných věcí. Občas jsem u toho smála i nahlas. Mohu jen doporučit, rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy. A navíc obsahuje vtipné ilustrace.

lenkaBajza
12.11.2017 4 z 5

Vyborné. Výborná odborná kniha pro ty,kteří neovládají lékařský slang. Vše je srozumitelně a "lidsky" napsáno, do toho se velmi nlade autorce podarilo vložit množství humoru. Všem doporučuju☺️
Ubírám hvězdu,některé kapitolky pro mne byly dost nezajímavé a přesločila jsem je.

cérka
12.09.2017 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou jen díky DK a skvělému a výstižnému komentáři "Chytuš". Poučné, zábavné a v mnohém nečekané vyprávění o našem zažívání. Nejvíce jsem se zasmála a poučila v první polovině knihy. Můj muž, prohlásil, že si tu knihu snad přečte a to on vůbec nečte !
Snad budu jíst konečně pomaleji a uvážlivěji :-)

zdraví nadváha alergie péče o zdraví střeva, tlusté střevo trávicí trakt, trávení

Autorovy knížky

Giulia Enders
německá, 1990
2015  86%Střevo není tabu

Kniha Střevo není tabu je v