Strašidelný hotel

Strašidelný hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67521/bmid_strasidelny-hotel-ZQ4-67521.jpg 4 87 28

Detektivní román s hrůzostrašnými prvky se odehrává v 19. století v Anglii a Benátkách. Děj nás zavádí do rozvětvené rodiny lorda Montbarryho a do příběhu plného napětí, tajemství a hrůzy.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Haunted Hotel , 1878

Corso
28.03.2018 2 z 5

Po precitani mesacneho kamena velke sklamanie. Collins ako keby vytiahol nieco co napisal snad uplne v zaciatkoch svojej kariery a hanbil sa za to az ...az to vydal. Postavy sa chovaju v jeho podani neuveritelne, stroho, snad v intenciach klise nejakych vtedajsich spolocenskych dram a romanov, no uz som cital fakt sviezejsie dielka tej doby. Od pociatku ako by nevedel co s tym materialom. Stylisticky je to na urovni snad naruziveho gymnazistu, ktory sa nadsene rozhodne napisat strasidelny roman a po 30 stranach strati dych a tah na branu. Plne nelogicnosti, utrapene dialogy, utahane...

Aerine
17.01.2018 3 z 5

Průměrná detektivka s klasickým motivem a příjemným prostředím 19. století okořeněný "duchařským motivem".

karavela
28.03.2017 3 z 5

Ze začátku mě knížka příliš nebavila,teprve když se děj přesunul do Benátek,začalo to být zajímavější.

Leaena
25.02.2017 5 z 5

Děj, styl psaní, příběh....pro mě velmi příjemné čtení. Kniha sice nepatří mezi autorova veledíla, ale i tak mě bavila. Ve své knihovně mám i jeho známější kousky, na které se o to více těším.

Kozel
26.07.2015 3 z 5

Strašidelný hotel jistě nepatří mezi veledíla detektivního románu anglické literatury 19. století a ani mezi nejlepší Collinsova díla. Rozhodně je to však příjemně plynoucí novel(k)a psaná s lehkostí a zábavností vhodná pro jedno klidné a volné odpoledne. Mírně temná zápletka záhadného zmizení sluhy a zdánlivě přirozené smrti lorda má stupňující tendencí vedoucí až k rozuzlení, které sice čtenáře možná nepřekvapí (i když vrahem není zahradník), ale jehož podání je v klasicky milém Collinsově podání. Nebudu prozrazovat víc, ale slovy autora se ptám, zda "se nedá tedy tajemství Strašidelného hotelu nějak vysvětlit? To už svěřujeme čtenářovu důvtipu."

taikatalvi
23.02.2015 3 z 5

Neviem, táto kniha ma veľmi nudila. Zato Ženu v bielom od tohto autora som doslova hltala!

Isew
25.07.2014 2 z 5

Předpokládám, že obsah knihy Strašidelný hotel za pár let úspěšné zapomenu. A nebudu to považovat za ztrátu. Zpočátku se kniha neuvěřitelně táhne a styl psaní je poplatný době vzniku. Dalo mi hodně přemáhání, abych knihu neodložila. Vlastně mi bylo úplně jedno, co se stalo, proč se to stalo a kdo za to může. Spád to začalo mít v okamžiku, kdy hraběnka začala psát svou divadelní hru. Pak to odsýpalo. Dojem z knihy to však moc nevylepšilo.

adelinka
26.11.2013 4 z 5

lord Montbarry zruší svoj sľub s mladou slečnou a ožení sa s inou.....po svadbe sa usadia v ríme, kde za záhadných okolností zmizne ich agent z cestovnej agentúry a neskôr zomiera aj lord....postupne sa objasňuje celá pravda - akým spôsobom, nechám na vás nech si prečítate..

Benátky

Wilkie Collins
anglická, 1824 - 1889
2000  82%Žena v bílém
1993  78%Měsíční kámen
1974  80%Žlutá maska
1971  71%Strašidelný hotel
1988  74%Mesačný kameň sv. 2.