Strapatý Peter - Veselé príhody a smiešne obrázky

Strapatý Peter - Veselé príhody a smiešne obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445377/bmid_strapaty-peter-vesele-prihody-a-smi-E31-445377.jpg 4 3 1

Bohato ilustrované básničky v najstaršej detskej knihe z roku 1845 voľne prebásnil Ľubomír Feldek a moderný dizajn navrhol grafický dizajnér Stano Masár. Vynikajúca inovácia dodala starým drevorytinám a poučným básničnkám nadhľad a vtip, a tak vznikla pôvabná nonsensová kniha v artovom bibliofilnom prevedení. V pôvodnej nemeckej verzii bola kniha súčasťou literárnej tradície Bratislavy, na ktorú vydavateľstvo Nonsens nadväzuje. Autor textu a ilustrácií: Heinrich Hoffmann, 1845, preklad: Ľubomír Feldek, grafický dizajn a typografia Stano Masár, koncepcia: Karin Hronská Publikáciu odporúčame pre deti od 5-10 rokov.... celý text

Literatura světová Poezie Pro děti a mládež
Vydáno: , Nonsens

Der Struwwelpeter

Atanone
07.09.2022 4 z 5

Mám někde v hlavě uloženo, že jsem kdysi v dětství o Struwwelpeterovi slyšela a že mi ho Andreas Gruber ve své knize Vražedná lhůta jen připomněl. Protože jsem knihu sehnala pouze v originále, vyvolalo to ve mně vzpomínky na moji omu, která mi pravděpodobně některé z příběhů vyprávěla, protože mi opravdu nejsou neznámé.
Je těžké posuzovat očima dospěláka "výchovné" strašidelné historky, které měly děti odradit od zlozvyků a lumpáren, konec konců dnes máme současné městské příhody pro zlobivé děti, ne? A tak z nostalgie dávám 4

Heinrich Hoffmann
německá, 1809 - 1894