Strakonicko v pověstech a bájích

Strakonicko v pověstech a bájích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373930/mid_strakonicko-v-povestech-a-bajich-NX0-373930.jpg 4 2 1

Jde o znovuvydání dnes již obtížně dostupného díla, které se snažíme zájemcům uvedeneho regionu touto formou přiblížit. Jde o knihu kouzelných pověstí, pohádek a pověr. Ty se od sebe liší i rozsahem textů. Některé jsou nám třeba z vypravování babiček či jiných zdrojů známé, jiné se nám stanou rovněž blízkými, protože se vztahují ke Strakonicku. V první části knihy jsou různé pověsti o dudácích, v druhé části je Švanda Dudák v básních a v třetí – nejrozsáhlejší - jsou uvedeny různé pověsti. Ke kterým lokalitám se pověsti vztahují? (názvy jsou psány tak, jak se tehdy psaly): Strakonice, Podsrp, Střela, Kněží Hora, Radomyšl, Řepice, vrch Jaslov, Štěkeň, Kraselov, Záhorčice, Paračov, les Kostelík, Miloňovice, Jinín, kopec Na pokladnici, Zorkovice, Mutenice, Vlčiny... celý text

Nočnípták
16.05.2018 3 z 5

Staré a skoro zapomenuté pověsti jsou prostřídány básněmi od Františka Ladislava Čelakovského, Adolfa Heyduka, Josefa Kožíška, V.A.Šmilovského, Svatopluka Čecha a Jaroslava Vrchlického.
Pověsti jsou sepsány dávno, některá slova jsou zastaralá, ale kniha se četla moc dobře.

František Pecen
česká, 1865 - 1944
2017  80%Strakonicko v pověstech a bájích
1930  0%Strakonice

Kniha Strakonicko v pověstech a bájích je v