Strado & Varius aneb Setkání s Mozartem

Strado & Varius aneb Setkání s Mozartem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14321/bmid_strado-a-varius-aneb-setkani-s-moza-4Dt-14321.jpg 4 9 3

Strado & Varius série

Přátelé, houslista Varius a housličky Strado, jsou pozváni z Paříže do Prahy na společné koncertování. Čeká je cesta plná překvapení. Pro mladší děti. Příběh plný tajemna, pražských památek a postav z hudebního světa. Starý houslista Varius a jeho housle Strado jsou pozváni na společné vystoupení do Prahy. Žijí v Paříži, kde je Praha nemají tušení. Poprvé poletí letadlem a oba se bojí neznámého. V Praze je ale čekají noví přátelé, na Bertramce se seznámí s Mozartem a při toulkách městem "zabloudí" až do doby barokní. Navštíví místa, kde právě Mozart přebýval a k nimž se váží pražské legendy. Volné pokračování knihy "Strado a Varius".... celý text

Pentlička
23.11.2023 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Krásné ilustrace z pražskými dominantami, propracovanější příběh, živější postavy a prolínání s fantazií. Doporučuji.

Boboking
02.01.2020 4 z 5

Jsou knihy, které se tváří, že jsou pro děti, ale ve skutečnosti jsou to tak krásné příběhy, že je jedno, kolik je čtenáři let. Ilustrované tituly z cyklu Strado & Varius mezi ně patří. Vtipné, poetické, tajemné vyprávění o hudebnících a hudební historii Prahy.

bibi.r
26.01.2014 4 z 5

Krásná procházka hudební Prahou.

Martina Skala
česká, 1958