Stopy větru

Stopy větru https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138558/stopy-vetru-138558.jpg 3 24 5

I když si Nora Hendriksenová žila jako v bavlnce, rozhodne se uprchnout s milencem Rainerem do Afriky, aby tam na farmě začali nový život. Rainer nezvládne drsné podmínky a romantika z jejich vztahu vymizí. Zcela nečekaně potká Nora důstojníka Wilhelma. Znovu vzplane a prožívá s ním vášnivou lásku, jenže ta přináší i velké nebezpečí... ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Wind in den Tamarinden , 2010

babiočka
18.07.2020 2 z 5

Četla jsem už více podobných příběhů, ale toto zpracování mi nějak nesedlo. Některé dějové momenty mi připadaly nedotažené a jiné zase zbytečně protahované. V popisu hlavní postavy se prolíná realita s jejími snovými představami, což se leckdy těžko rozlišovalo.

EvikU.
28.09.2017 4 z 5

Kniha byla vyjímečná. Bylo to zase trochu z jiného soudku. Není to klasická romantická kniha. Obdivuji ženy které dokáží opustit dosavadní život a pustit se do dobrodružství, kam je táhne srdce...

Andrea81
23.11.2016 4 z 5

Mám takové knihy ráda, člověk se alespoň dozví spoustu nových věcí z různých kulturních prostředí atd.

Markisska
25.10.2016 4 z 5

Příběh je zajímavý, najdou se místa k zamyšlení. Jen bych klidně prvních 50 stran ubrala a přidala je na konec knihy...určitě by se mi líbilo její pokračování.

niknikita
23.04.2014 4 z 5

Po prvních stránkách jsem byla mírně zmatená z prolínání postav a děje, ale pak se příběh posunul do kolonizované Afriky.Bylo to strhující a místy hodně kruté, takže jsem knihu přečetla skoro jedním dechem.
Autorka při psaní vycházela ze skutečných událostí a podobných tragedií je na zemi pořád hrozně moc!
Zůstal ve mně pocit smutku nad lidskou rozpínavostí, sobectvím a zlem.

Autorovy knížky

2012  68%Stopy větru