Stopy vedou prérií

Stopy vedou prérií https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68073/stopy-vedou-prerii-68073.jpg 4 23 5

Dobrodružný román klasického vzoru. Napínavý děj se odehrává na sklonku minulého století a je zasazen do půvabného rámce nedotčené přírody Skalnatých hor.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladá fronta

Tropy wioda przez prerie , 1965

Rogger007
22.11.2020 4 z 5

Odpočinková četba. Zdařile napsána kniha. Splnila bezezbytku co jsem od ní očekával.

Jaruš7
05.02.2020 5 z 5

V Milwaukee se v nemocnici léčí ze svého poranění medvědem traper Karel. Léčba je neúspěšná a má dojít k amputaci. Příchozí indiánští šamani svému příteli přes nevoli lékařů ránu hojivými mastmi a lektvary vyléčí. Traper pozve chirurga do Skalnatých hor.
Zde přátelství v lůně přírody se utužuje a dobrodružství mají všechny varianty možného.
Indiánské kmeny, bizoni, medvědí, rosomáci, požáry, zločiny, zlato, vzpomínky na velkou bitvu s generálem Castrem a živé přírodní scenérie v příběhu , kde zločiny je třeba trestat a pro záchranu indiánských kmenů vytvořit naději.
Hezké čtení, styl, po drsných dramatech, jako balzám pro fantazijní představivost.

Motorhead
23.07.2019 5 z 5

Ako to tak už chodí, najlepšie romány z Ameriky devätnásteho storočia napísali európania. Stopy vedú cez prériu je výborný western bez slabých miest, primeranej dĺžky, s veľmi dobre načrtnutými postavami a zaujímavým dejom; i keď nepredstiera vyššie ambície. Podstatné je, že potom, čo som ho niekoľko razy čítal ako chalan, som ho bez sebazaprenia dal aj ako dospelý, ba na konci som bol rád, že som to urobil. Určite doporučujem ako znamenitú oddychovku.

Jarisko2
26.11.2013 5 z 5

Doteď si pamatuji, jak moc jsem si v letech, kdy jsem tuhle knížku četl, přál být úplně stejný, jako Karel Gordon.. :)

BranoBA
05.11.2013 5 z 5

Jedna z najoblubenejsich knih mojho detstva. Ma aj pokracovanie "Serif z Fort Bentonu"

Wieslaw Wernic
polská, 1906 - 1986