Stopa v poušti

Stopa v poušti https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96802/stopa-v-pousti-96802.jpg 5 15 5

Příběh ze starého Sumeru o krátkém životě a veliké oběti malé chrámové zpěvačky, která svou smrtí zachránila královského syna, budoucího velkého a spravedlivého vládce a ochránce chudých otroků. Vypráví jej mladý sumerolog dvěma dětem, které náhodou najdou zlomek příběhu na hliněné tabulce a stanou se tak bezděčnými původci dalších překvapujících nálezů. Kniha byla odměněna Velkou cenou pařížského Salónu dětské literatury za rok 1960.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Les clés du désert , 1960

ULtraAktuar
22.04.2021 5 z 5

Knihu jsem jako dítě našel v mámině knihovně, přečetl si ji a zařadil do své. Potom jsem několik let nemluvil o ničem jiném, než že se stanu archeologem.

HanKasp
13.02.2020 5 z 5

Hodně dobrá. I vlastně na přiblížení dětem historie (dějepisu). A možná to líp pochopí, než z výuky v hodinách.

boxas
09.03.2019 5 z 5

Moc hezký příběh z úsvitu civilizace. Takových knih pro děti moc není a je to škoda.

Luuca.S
10.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem jí, když mi bylo asi 10. A mám jí schovanou jako poklad.

Giotta
30.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a to myslím vážně! Jsem dávno dospělá, ale doporučuji ji všem dětem - rozhodně se nebudou nudit, kniha se čte jedním dechem. A kdyby šlo dát víc než 100 % do hodnocení, udělám to!

Autorovy knížky

Louise Noëlle Lavolle
francouzská, 1914
1967  95%Stopa v poušti

Kniha Stopa v poušti je v